OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość św. Ojca Franciszka

27 Niedziela Zwykła

4 października 2015r.

 

 1. Dziś przeżywamy Uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu, Założyciela naszego Zakonu. Głównej Mszy św. o godz.12.30 przewodniczył będzie i kazanie wygłosi o. Patryk Jankiewicz – kapucyn z Krosna. Także dzisiaj miesięczna Msza św. Żywego Różańca o godz. 15.00 ze zmianą tajemnic. 

 2. Zapraszamy na koncert pt.: „ Jan Sebastian Bach i jego epoka” w naszym kościele w dniu dzisiejszym o godz. 18.00.

 3. W tym tygodniu przeżywać będziemy wspomnienia: w poniedziałek – św. Faustyny Kowalskiej; w środę – Matki Bożej Różańcowej; a w piątek – bł. Wincentego Kadłubka.

 4. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 16.30 – serdecznie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza młodzież i dzieci!

 5. Młodzież franciszkańską zapraszamy we wtorek – 6 października do kawiarenki o godz. 18.00.

 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjalnych w środę tj. 7 października o godz. 18.00.

 7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny” po każdej Mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla młodzieży zdolnej, a nie mogącej się uczyć ze względów finansowych.

 8. Przypominamy, że Msza św. dla wszystkich gimnazjalistów (od I do III klas) także w przyszłą niedzielę o godz. 9.30!

 9. Po raz pierwszy w Krośnie w niedzielę – 11 października, odbędzie się procesja różańcowa - światła zorganizowana wraz z parafią farną dla uczczenia Matki Bożej Fatimskiej i św. Jana Pawła II. Procesja wyruszy z pod naszego kościoła o godz. 16.30 i przejdzie, odmawiając różaniec, ul. Franciszkańską, Szczepanika, Kazimierza Wielkiego i przez rynek do Bazyliki Farnej. Prosimy przynieść świece!

 10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Matki Bożej Pięknej Miłości w Bieszczady w dniach 17 i 18.10.- zapisy w zakrystii i na telefon.

 11. Zaproszenia z poza parafii: Na Jubileusz 115- lecia Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krośnie (ILO), w poniedziałek (05.10), w Farze o godz. 18.00. oraz Rekolekcje Trzeźwościowe do Miejsca Piastowego w dniach od 23 do 25 października – szczegóły w gablocie.