OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkanocna

19 kwietnia 2015r.

 

1.    Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy VII Tydzień Biblijny pod hasłem:  „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię ”.

2.    Także dzisiaj przeżywamy II Dzień Nowenny przed beatyfikacją, która odbędzie się 5 grudnia br.  naszych braci: Czcigodnych Sług Bożych Michała Tomaszka  i Zbigniewa Strzałkowskiego – męczenników z Peru. 

3.    W poniedziałek – 20 kwietnia – comiesięczna Msza św. w intencji FZŚ, a po Eucharystii spotkanie formacyjne.

4.    W środę – 22 kwietnia – spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania  grupa o. Marka o godz. 18.00. 

5.    We czwartek  – 23 kwietnia – przypada Uroczystość Świętego Wojciecha bpa i męczennika, patrona Polski. W tym dniu zapraszamy młodzież franciszkańską na spotkanie o godz. 18.15. Odpust w parafii św. Wojciecha o godz. 18.00.

6.     W piątek – 24 kwietnia – Wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen kapłana i męczennika. W tym dniu modlimy się w intencji maturzystów:  o godz. 8.00 – za maturzystów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 i Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego;  zaś o godz.9.00 – za maturzystów z ZSP nr 1.

7.    W sobotę  – 25 kwietnia – swoje imieniny obchodzi o. Marek Sendor.  Drogiemu Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych; błogosławieństwa na każdy dzień oraz opieki Matki Bożej Murkowej i św. Patrona. Życzenia o. Markowi złożymy w sobotę po Mszy św. wieczornej.  

8.    Za tydzień – 26 kwietnia  – Niedziela Dobrego Pasterza, rozpocznie się Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.

9.    Franciszkańska Fundacja Brat Słońce umożliwia przekazanie 1% z podatku na dzieła charytatywne i renowację kaplicy MB Różańcowej przy naszej parafii – szczegółowe informacje na ulotkach pod chórem lub na  naszej stronie internetowej: www.krosno.franciszkanie.pl

10.Dwa zaproszenia z poza parafii:  na spotkanie pt. Rola relikwii w kulcie świętych, które odbędzie się przy Krośnieńskiej - Farze, dnia 21 kwietnia o godz. 17.00 oraz na piękny film pt. „Uwolnić Asię Bibi” do artKina przy ul. Bieszczadzkiej szczegóły w gablocie przy wyjściu z kościoła.

11.W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana nasza  parafianka ŚP. LEONARDA  KANDEFER z ul. Żwirki i Wigury – polećmy ją Miłosierdziu Bożemu