OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu

4 grudnia  2016r.

 

1.      Dzisiaj  modlitwą i ofiarami wspieramy Kościół na Wschodzie. Z serca dziękujemy za ofiary, które prosimy składać do puszek na ołtarzach bocznych. Także dziś, po Mszach świętych będą rozprowadzane „Świąteczne pierniczki” w ramach  akcji wsparcia dla Hospicjum organizowanej przez  piekarzy, cukierników i ZSP nr 2  w Krośnie – prosimy o wsparcie tej pięknej inicjatywy!

2.      O godz. 15.00 Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.

3.      Trwa Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NNP, od poniedziałku kazania nowennowe podczas Mszy św. wieczornych będzie głosił o. Tadeusz Głusiec –  z Głowienki

4.      W poniedziałek –  5 grudnia -  próba scholii parafialnej po Mszy św. wieczornej.

5.      Br. Jarosław i br. Piotr  zakończyli roznoszenie opłatków. Wszystkim którzy ich przyjęli i złożyli ofiary wyrażając łączność z Parafią i zrozumienie dla jej potrzeb składany serdeczne podziękowanie -Bóg zapłać. Informujemy, że opłatki są nadal do nabycia w zakrystii i sklepiku.

6.     Roraty, czyli adwentowe Msze św. o Matce Bożej odprawiamy codziennie, z wyjątkiem uroczystości i niedziel, o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału zwłaszcza dzieci z lampionami.

7.     We czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.  Ogłaszając dogmat o Niepokalanym Poczęciu NMP papież Pius IX napisał:  „Najświętsza Maryja Pannamocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, …została zachowana nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego.”   W tym dniu rozpoczynamy akcję Za życiem, po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji kobiet w stanie błogosławionym, po nabożeństwie błogosławieństwo indywidualne – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy przyszłe mamy i ich rodziny.   

8.      W sobotę – 10 grudnia – Spotkanie scholii dziecięcej o godz. 10.00 – Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które pragną wielbić Pana Boga śpiewem!

9.      Za tydzień – 11 grudnia – Msza św. dla wszystkich kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania o godz. 9.30 – obecność obowiązkowa!

10. Trwa akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2016. W zakrystii można nabyć świece małe po 5 zł, a duże po 12 zł.  Dochód ze sprzedaży tych świec jest przeznaczony dla dzieci, które potrzebują pomocy.

11. Jak co roku przed świętami zbieramy dary dla potrzebujących rodzin naszej parafii. Przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest kosz, do którego prosimy składać trwałą żywność i środki czystości!

12. Informujemy, że spowiedź św. przedświąteczna w naszym kościele będzie miała miejsce w dniu 22 grudnia (czwartek)  – serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w tym czasie, gdyż będzie więcej spowiedników!

13. Prezydent Miasta Krosna zaprasza na akcję „Rynek Krosna – Świąteczne Serce Miasta”, rozpoczęcie tej akcji w dniu 6 grudnia – szczegóły znajdują się na plakacie.