OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

Uroczystość Poświęcenia Kościoła

26 października   2014 r.

  

1.     Dziś przeżywamy Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego – dzień wdzięczności Bogu Najwyższemu za ten Dom modlitwy, w którym przebywa, a także za ludzi, którzy go wybudowali, remontowali i utrzymują.

2.     Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy o godz. 16.30  do piątku włącznie.

3.     We wtorek  – 28 października –  Święto św. Szymona i Judy Tadeusza.  W tym dniu spotkanie Rady Parafialnej po Mszy św. wieczornej.

4.     Na spotkanie „Młodzieży franciszkańskiej” zapraszamy w środę, 29 października o godz. 18.00 do sali kominkowej młodzież, studentów i wszystkich, którzy pragną duchowej głębi!

5.     Młodzież krośnieńskich szkół będzie kwestować na odnowienie Starego Cmentarza w Krośnie w dniach od 31.10. do 02.11.2014r.

6.     W sobotę – 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Msza św. na cmentarzu zostanie odprawiona o godz. 14.00, a po niej procesja żałobna z modlitwą za zmarłych.  W Uroczystość Wszystkich Świętych Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta przeprowadzi na cmentarzu kwestę na rzecz „Kuchni dla ubogich” oraz schroniska dla bezdomnych i pozbawionych środków do życia. Osoby kwestujące będą zaopatrzone w identyfikatory.

7.     Naszych chorych w listopadzie odwiedzimy wyjątkowo 8 listopada.

8.     W niedzielę  – 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. jak w każdą niedzielę.  O godz. 15.00 – Msza św. Żywego Różańca   Nabożeństwo wypominkowe  o godz. 16.30. Po Mszy św. wieczornej zostanie odprawiona procesja żałobna.

9.     Nadal można składać wypominki w zakrystii. Nabożeństwa wypominkowe odprawiane będą od 2 listopada codziennie o godz. 16.30, a w każdy poniedziałek listopada o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. za zmarłych polecanych  w wypominkach.

10. Przypominamy, że w listopadzie można uzyskać odpust  za zmarłych: I tak 1 i 2 listopada można uzyskać odpust zupełny  za  pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz trzeba także wypełnić inne warunki spowiedź sakramentalna (jeśli zachodzi potrzeba) , przyjęcie Komunii św.;  modlitwa w intencji Ojca św. i akt żalu doskonałego.  W dniach do 1 do 8 listopada odpust jest zupełny nawiedzając pobożnie cmentarz pod warunkami stałymi wyżej podanymi.

11. Informujemy, iż trumny ŚP. o. Leona Kucharskiego i o. Ireneusza Żołnierczyka zostały przeniesione z nowego grobowca do starszego odnowionego na Cmentarzu Komunalnym  w Krośnie - sektor C1.