OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkiego Postu

19 marca 2017r.

 

1.     Dziś Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego o godz. 16.00. Ofiary złożone w czasie Gorzkich Żali zostaną przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

2.     Pierwsze spotkanie grupy Przyjaciół Obrończyni Wiary, czyli tych, którzy będą się modlić o sanktuarium MBM odbędzie się dziś o godz. 18.00 w salce.

3.     Także, dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele, odbędzie się spotkanie dla zapisanych na Ekstremalną Drogę Krzyżową oraz dla jeszcze nie zdecydowanych –  zapraszamy.

4.     W poniedziałek – 20 marca – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła Powszechnego. Jest to  Święto patronalne Sióstr Józefitek  -  życzymy im wielu łask Bożych i opieki tak wielkiego i mocnego Patrona.

5.     Rekolekcje ogólno-miejskie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych rozpoczynają się w poniedziałek tj. 20 marca. Program jest dostępny w gablocie. Zachęcamy do modlitwy o jak najlepsze  owoce rekolekcji i dobre przygotowanie do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

6.     We czwartek – 23 marca spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjalnych o godz. 18.00. 

7.     W piątek – 24 marca  –  Droga Krzyżowa; dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych po  zakończeniu Mszy św. o godz. 17.00.

8.     W sobotę – 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia do chwili poczęcia do naturalnej śmierci.

9.     W zakrystii można  nabyć świece – paschaliki po 7zł  i baranki wielkanocne po 5zł. Dochód z ich  sprzedaży Caritas przemyska przeznaczy na pomoc osobom niepełnosprawnym oraz dzieciom i młodzieży z rodzin wielodzietnych.

10.   Przy ołtarzu bocznym – św. Antoniego jest wystawiony kosz na dary  dla potrzebujących. Bardzo prosimy składać tam trwałą żywność i środki czystości!

11.   Jesteśmy wdzięczni ofiarodawcom, którzy w ubiegłym roku przekazali 1% na franciszkanów w Krośnie. Przypominamy, że  Franciszkańska Fundacja Brat Słońce z Krakowa umożliwia przekazanie 1% z podatku na dzieła charytatywne i renowację kaplicy MB Różańcowej przy naszej parafii – szczegółowe informacje na ulotkach, które znajdują się pod chórem.

12.   W ubiegłym tygodni zmarł nasz parafianin   ŚP  DAWID  JÓZEFCZYK z ul. Podkarpackiej. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu………