OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu

22 lutego 2015r.

 

1.    Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Uczmy się od  Jezusa jak iść pod prąd współczesnego świata i dokonywać dobrych wyborów w życiu!

2.    Dziś Nabożeństwo Gorzkich Żali z Wystawienie Najświętszego Sakramentu, kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego o godz. 16.00. Kazania pasyjne głosi O. Jacek Szeligowski.  Ofiary złożone w czasie Gorzkich Żali zostaną przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

3.    Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z klas drugich gimnazjalnych i trzecich grupa o. Marka  w środę – 25 lutego o godz. 18.00. Młodzież przynosi katechizm bierzmowanych z pytaniami!

4.    W piątek – 27 lutego – Droga Krzyżowa; dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych po zakończeniu Mszy św. o godz. 17.00.

5.    W sobotę – 28 lutego – odbędzie się dzień skupienia dla Rycerstwa Niepokalanej Archidiecezji Przemyskiej. Rozpoczęcie o godz. 10.00 zakończenie ok. godz. 15.00. Szczegółowy program znajduje się w gablocie. Serdecznie zapraszamy!

6.    W przyszłą niedzielę – 1 marca – Miesięczna Msza św. Żywego Różańca o godz. 15.00 po niej zmiana tajemnic różańcowych.

7.    W zakrystii można  już nabyć świece – paschaliki po 7zł  i baranki wielkanocne po 5zł. Dochód z ich  sprzedaży Caritas przemyska przeznaczy na pomoc osobom niepełnosprawnym oraz dzieciom i młodzieży z rodzin wielodzietnych.

8.    Przy ołtarzu bocznym – św. Antoniego jest wystawiony kosz na dary  dla potrzebujących  rodzin naszej parafii. Bardzo prosimy składać tam trwałą żywność i środki czystości!

9.    Informujemy, że rekolekcje parafialne, dla uczniów szkoły podstawowej i  gimnazjum  odbywać się będą w naszym kościele od dnia 14 marca do 18 marca. Zachęcamy do modlitwy o dobre owoce rekolekcji. Szczegółowy program będzie dostępny w gablocie.

10.Franciszkańska Fundacja Brat Słońce umożliwia przekazanie 1% z podatku na dzieła charytatywne i renowację kaplicy MB Różańcowej przy naszej parafii – szczegółowe informacje na ulotkach pod chórem.

11.Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośnie rozpoczyna nabór na rok 2015/2016 zaprasza rodziców i dzieci 6 -7 letnie na dni otwarte środę 25 lutego. Szczegółowe informacje na plakacie.

12.W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana nasz parafianin: ŚP. JERZY WIŚNIOWSKI  z ul. Żwirki i Wigury. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu…