OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

XX Niedziela Zwykła

17 sierpnia 2014 r.

 

1. W ostatnich dniach w wyniku gwałtownych zjawisk pogodowych ucierpiało ponad 200 rodzin. Solidaryzując się z poszkodowanymi pragniemy pomóc rodzinom, które ucierpiały w kataklizmie i stanęły w obliczu nieplanowanych wydatków przy zabezpieczeniu i odbudowie swoich domów. Poszkodowanych można wspomóc do puszek, które są na ołtarzach bocznych (św. Antoniego i Najświętszego Serca Jezusa).

2. Dzisiaj serdecznie zapraszamy na koncert pieśni patriotycznych na rynku Krośnieńskim w wykonaniu Chóru Echo i orkiestry dętej o godz. 19.30.

3. W poniedziałek – 18.08. – Wspomnienie bł. Jana Wojciecha Balickiego, prezbitera.

4. W środę – 20.08. – Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

5. We czwartek – 21.08. – Wspomnienie św. Piusa X, papieża, a w naszej prowincji zakonnej dzień modlitw o rychłą kanonizację jej współpatrona bł. Jakuba Strzemię.

6. W piątek  – 22.08. – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.

7. W sobotę  – 23.08. – Wspomnienie bł. Władysława Findysza, prezbitera i męczennika z archidiecezji przemyskiej.

8. Dziś swoje imieniny obchodzi o. Jacek Szeligowski, który niedawno przybył do naszej wspólnoty. Solenizantowi życzymy wielu łask i błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Murkowej – polecamy go Waszej pamięci modlitewnej!

9. Trwa okres żniw i dziękczynienia za tegoroczne zbiory . Polecajmy naszej Wspaniałej Matce Bożej Murkowej wszystkich pracujących na roli.