OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16 Niedziela Zwykła

21 lipca 2015r.

 

1.     Dziś po każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa kierujących i ich pojazdów. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na fundusz MIVA, którego celem jest pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.

2.    W tym tygodniu wspominamy: w środę –  św. Martę,  w piątek –  św. Ignacego Loyolię,  w sobotę – św. Alfonsa Liguoriego.  

3.    W sobotę – 1 sierpnia – I Sobota miesiąca. W sierpniu nie będziemy odwiedzać chorych, udamy się do nich na początku września.

4.    Przypominamy, że kancelaria parafialna  czynna od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.

5.    Zapraszamy na XI Ogólnopolską modlitwę o trzeźwość narodu do Miejsca Piastowego  w dniu 27 lipca (w poniedziałek).  Uroczystości będą transmitowane przez Radio Maryja i telewizję Trwam. Szczegóły na plakacie.

6.    W przyszłą niedzielę,  z racji wspomnienia NMP Anielskiej z Porcjunkuli można zyskać odpust zupełny przez pobożne uczestniczenie we Mszy św., modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga ( inne stałe warunki: spowiedź, Komunia św., modlitwa według intencji Ojca św. oraz  wykluczenie przywiązania do grzechu.) Także za tydzień  Miesięczna Msza św. Żywego Różańca o godz. 15.00 i zmiana tajemnic różańcowych.

7.    Akcja Katolicka zaprasza w dniu 2 sierpnia na festyn „Niedziela z Jezusem”. Początek w naszym kościele Mszą św. o godz. 12.30.  Szczegóły znajdują się na plakacie przy wyjściu z kościoła. Także za tydzień  Miesięczna Msza św. Żywego Różańca o godz. 15.00 i zmiana tajemnic różańcowych.

8.    Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krosno – Kalwaria Pacławska, spotkanie organizacyjne odbędzie się 2 sierpnia, w niedzielę  o godz. 18.00 w salce katechetycznej.

9.    Każdy kto pragnie pielgrzymować od Matki Bożej Murkowej do Matki  Kalwaryjskiej, a z różnych powodów nie może,  w zakrystii otrzyma Kartę Duchowego Pielgrzyma – zachęcamy wszystkich do wspierania duchowego pątników!