OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

26 maja 2016r.

1.     Dziś Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uwielbiamy Boga za Jego bezcenny dar dla nas. Niech to będzie dzień publicznego wyznania wiary i radosnego spotkania z Panem Jezusem! U nas Msze św. jak w niedzielę. Procesja wyruszy z kościoła Farnego po Mszy św. o godz. 10.30 czyli ok. godz. 11.30. Nasz ołtarz znajduje się na Rynku i tam odbędzie się zakończenie procesji. Po procesji rozpocznie się Msza św. z godz. 12.30. Przypominamy, że udział tylko w procesji nie zastępuje obowiązku uczestnictwa we Mszy św. Nabożeństwo dziś o godz. 16.30.        

2.     W oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne połączone będą z nabożeństwami majowymi po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci do sypania kwiatków.

3.     W  niedzielę – 29 maja – gościć będziemy w naszej wspólnocie  o. Marka Dubanika  misjonarza z Boliwii. O. Marek będzie głosił słowo Boże i zbierał ofiary do puszki na misje.

4.     Przypominamy, że w tym roku, uroczystość odpustową Nawiedzenia NMP i VI Rocznicę Koronacji Cudownego Obrazu MBM oraz 9 Jarmark franciszkański przeżywać będziemy w niedzielę - 5 czerwca. Bezpośrednim przygotowaniem do tych uroczystości będzie triduum w dniach 2, 3 i 4 czerwca, w czasie którego kazania będzie głosił o. Rafał z Przemyśla.

5.     Ogłoszenia z poza parafii : W niedzielę (29.05.) manifestacja poparcia dla rządu po Mszy św. w kościele oo. Kapucynów o godz. 13.30 oraz w Dukli Marsz dla życia i rodziny  -  szczegóły marszu znajdują się na  plakacie!

      Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krośnie zaprasza rodziców i uczniów do zapoznania się z bogatą ofertą kształcenia – szczegóły w gablocie.

 

Wszystkim Mamom z racji ich święta życzymy wielu łaski

i błogosławieństwa Bożego, a tym które odeszły niech Pan udzieli

życia w jedności z wszystkimi świętymi!

 


Uroczystość Najświętszej Trójcy

22 maja 2016r.

 

1.    Wczoraj odbył się ingres do katedry nowego metropolity przemyskiego, arcybiskupa Adama Szala. Naszego Drogiego i znanego Ordynariusza polecamy Waszej gorącej modlitwie!

2.     Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Nabożeństwo majowe o godz. 16.30. Dzisiaj sakramentu bierzmowania udzieli naszej młodzieży ks. bpa Stanisław Jamrozek w naszej świątyni o godz. 17.00!  Także odpust w Farze Krośnieńskiej – główna Msza św. pod przewodnictwem abp Józefa Michalika o godz. 12.00.

3.    W tym tygodniu w Liturgii przeżywamy: w poniedziałek –  Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu; we wtorek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

4.     We czwartek – 26 maja – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. jak w niedzielę. Ogólno-miejska procesja Eucharystyczna wyruszy z kościoła Farnego po Mszy św. o godz. 10.30 czyli ok. godz. 11.30. Nasz ołtarz znajduje się na Rynku i tam będzie zakończenie procesji. Bezpośrednio po procesji rozpocznie się Msza św. z godz. 12.30.  Przypominamy, że udział dzisiaj tylko w procesji nie zastępuje obowiązku uczestnictwa we Mszy św. Nabożeństwo majowe w Boże Ciało o godz. 16.30.

5.    Wszystkich Parafian i sympatyków bardzo prosimy o kwiaty ogrodowe do dekoracji ołtarza na Boże Ciało. Zwłaszcza cenne są piwonie i irysy, kwiaty można składać w środę przy wejściu do klasztoru!

6.    W oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne połączone będą z nabożeństwami majowymi po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci do sypania kwiatków.

7.    W przyszłą niedzielę – 29 maja – odbędzie się w Dukli Marsz dla życia i rodziny  -  szczegóły marszu znajdują się na  plakacie!

8.    W ubiegłym tygodniu odeszły do Pana  dwie  nasze parafianki: ŚP. KORNELIA  SKWARA  i  JOANNA  BIEGAŃSKAPolećmy je Miłosierdziu Bożemu………