OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22 Niedziela Zwykła

28 sierpnia 2016r.

 

1.     Dziś na Mszy św. o godz. 12.30 żegnamy o. Michała Staszaka, który opuszcza Krosno i udaje się do Warszawy, gdzie będzie się przygotował  do misji.  Ojcu Michałowi serdecznie dziękujemy za 4 lata wytrwałej pracy i życzymy mu wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej w trudnej i odpowiedzialnej pracy misyjnej!

2.     Także dzisiaj dzień  dziękczynienia za zbiory w naszej diecezji. Główne uroczystości odbędą się w Polańczyku.  Modlimy się o Boże błogosławieństwo w ciężkiej pracy rolników i żeby nam nie zabrakło chleba powszedniego.

3.     W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela; we czwartek – bł. Bronisławę, dziewicę; a w sobotę  – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

4.     We czwartek  - 1 września przypada 77 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny!

5.     Także w tym dniu rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny.

 W naszej parafii zostaną odprawione Msze św. we  czwartek według następującego porządku:

-  Szkoła Podstawowa nr 1 i Gimnazjum nr 1,Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oraz Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego - o godz. 8.00;

-  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1  –   o godz. 11.00.

-  Gimnazjum i Liceum Katolickie  –  o godz.12.00;

6.    Spotkanie katechetów naszej parafii we czwartek  od godz. 9.30.

7.    Najbliższy czwartek to I czwartek miesiąca modlimy się o nowe liczne i dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym dniu, po nabożeństwie wieczornym zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.

8.    W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej od godz. 7.00 do 8.30 i po południu od godz. 16.00 do 17.30. Serdecznie zachęcamy zwłaszcza dzieci i młodzież, aby z Panem Jezusem rozpoczęli nowy rok szkolny!

9.    W sobotę – 03.09.  – I Sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w godzinach dopołudniowych. Adresy nowych chorych prosimy składać w zakrystii!

10.  W przyszłą niedzielę – 4 września - I niedziela miesiąca – Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca o godz. 15.00,  a po niej zmiana tajemnic różańcowych, także za tydzień Spotkanie Rady Parafialnej o godz. 18.00!

11.  Spotkanie organizacyjne dla wszystkich kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę - 11 września po Mszy św. o godz. 9.30! 

12.  Zaproszenia z poza parafii: na XII Festiwal Marii Konopnickiej w Żarnowcu w dniach od 01 do 04.09. oraz na spektakl Franza Schuberta pt. Domek trzech dziewcząt  do Regionalne Centrum Kultur Pogranicza  -  szczegóły tych wydarzeń na afiszach.