OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 Niedziela Zwykła

25 września  2016r.

 

1.   Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek, na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech – za wszelkie wsparcie Bóg zapłać. Po Mszy św. o godz. 12.30 – pożegnanie o. Zdzisława, który decyzją przełożonych przechodzi do Jasła. O. Zdzisławowi bardzo serdecznie dziękujemy za pracę w  naszej parafii i życzymy wielu łask Bożych na nowej placówce!

2.   Spotkanie popielgrzymkowe w salce – dziś o godz. 18.00 – zapraszamy

3.   W tym tygodniu będziemy wspominać w Liturgii:  we wtorek – św. Wincentego a Paulo;  w środę –  św. Wacława; we czwartek -  Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w piątek –

św. Hieronima; w sobotę  - św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

4.   We czwartek – 29 września – W Święto Archaniołów swoje imieniny obchodziłby o. Michał – który przygotowuje się w Warszawie do wyjazdu na misje, Solenizanta  polecamy Waszej pamięci modlitewnej!

5.   Także we czwartek – Spotkanie przed bierzmowaniem z III klas gimnazjalnych o godz. 18.00 w salce.

6.   W sobotę   – 1 października – I Sobota miesiąca – odwiedzimy chorych w godzinach dopołudniowych. Także rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Nabożeństwa będą odprawiane codziennie o godz.16.30. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy zwłaszcza młodzież i dzieci. W sobotę  rozpoczniemy  Triduum  przed Uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Okolicznościowe modlitwy podczas Mszy św. wieczornej.

7.   W przyszłą niedzielę –  2 października – I Niedziela miesiąca Msza św. Żywego Różańca o godz. 15.00 ze zmianą tajemnic różańcowych. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30 – serdecznie zapraszamy!  

8.   Planowana jest pielgrzymka Śladami Miłosierdzia w dniach od 8 do 9 października: między innymi do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, Centrum Jana Pawła II, Domu rodzinnego w Wadowicach, Ogrodu Jana Pawła II czy Sanktuarium Pani Ziemi Żywieckiej – zapisy w zakrystii!

9.   Zaproszenie z poza parafii: na Wieczór Miłosierdzia w Krośnie – szczegóły w gablocie.

10. W tygodniku „Gość niedzielny” jest bardzo ciekawy i pouczający  film pt. Bóg nie umarł”  - zachęcamy do nabywania!