OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Niedziela Miłosierdzia Bożego (2NW)

23 kwietnia  2017r.

 

1.     Dzisiejsza niedziela jest dniem szczególnym czci Miłosierdzia  Bożego. Na zakończenie Mszy św. zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. Dziś o godz. 16.00 – serdecznie zapraszamy na spektakl pt. Verba Misericordia. Także dzisiaj, Msza św. dziękczynna za Ekstremalną Drogę Krzyżową o godz. 17.00, a po niej spotkanie z uczestnikami Drogi Krzyżowej. Odpust Miłosierdzia Bożego w nowym kościele na Białobrzegach o godz. 12.00.

2.     W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się także 73. Tydzień Miłosierdzia Bożego od hasłem :  „ Idźcie i głoście”  sam Jezus pragnie, abyśmy byli miłosierni, jak Ojciec nasz jest miłosierny, dlatego przez cały tydzień będziemy modlić się o pokój i Jego miłosierdzie dla całej ziemi.

3.     W tym tygodniu w Liturgii będziemy przeżywać: w poniedziałek – 24.04. – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski; we wtorek – 25.04. – Święto św. Marka Ewangelisty; w sobotę – 29.04. – Święto św. Katarzyny ze Sienny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

4.     Spotkanie kandydatów do bierzmowania z  klas trzecich  gimnazjalnych odbędzie się we czwartek tj. 27 kwietna o godz. 18.00.

5.     W piątek – 28 kwietnia – Msza św. w intencji maturzystów o godz. 9.00!

6.     W przyszłą niedzielę – 30 kwietnia – Przypada Niedziela Biblijna i Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod hasłem: „Weź i czytaj”  serdeczne zachęcamy do czytania Listu św. Pawła Apostoła do Galatów. Także za tydzień rozpoczyna się Tydzień Biblijny pod hasłem: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”.

7.     Przypominamy, iż można oddać 1% z podatku na dzieła charytatywne i remont elewacji kaplicy Matki Bożej Różańcowej przy naszej parafii – szczegóły na ulotkach pod chórem.