OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

XVII Niedziela Zwykła

27 lipca 2014 r.

 

1.      Dziś po każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa kierujących i ich pojazdów. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na fundusz MIVA, którego celem jest pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.

2.     W poniedziałek – 28 lipca w Miejscu Piastowym odbędzie się Narodowa Modlitwa o Trzeźwość. O godz. 16.00 okolicznościowa konferencja, a o 18.30 Msza św. w intencji trzeźwości pod przewodnictwem ks. bpa Józefa Michalika, zaś homilię wygłosi ks. bp Tadeusz Bronakowski – przewodniczący Zespołu Apostolstwa Trzeźwości. Całość będzie transmitowana przez Radio Maryję i telewizję Trwam.

3.     W tym tygodniu wspominamy: we wtorek –  św. Marty, we czwartek – św. Ignacego Loyoli, w piątek – św. Alfonsa Liguoriego, w sobotę – święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli – w tym dniu można zyskać odpust zupełny przez pobożne nawiedzenie kościoła, modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga ( inne stałe warunki: spowiedź, Komunia św., modlitwa według intencji Ojca św. oraz  wykluczenie przywiązania do grzechu.)

4.     W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:  I Piątek i I Sobota miesiąca sierpnia. W piątek spowiedź od godz. 7.00 do 8.30 i od 16.00 do 17.30. W sierpniu nie będziemy odwiedzać chorych, udamy się do nich na początku września.

5.     Spotkanie organizacyjne przed Pieszą Pielgrzymką na Kalwarię Pacławską odbędzie się 4 sierpnia, w poniedziałek  o godz. 18.00 w salce katechetycznej.

6.     W przyszłą niedzielę – 3 sierpnia – Miesięczna Msza św. Żywego Różańca o godz. 15.00 i zmiana tajemnic różańcowych.