OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Adwentu

14 grudnia  2014 r.

 

1.    Trzecia  Niedzielę Adwentu to niedziela radości. Prorok Izajasz woła: „Ogromnie się weselę w Panu, dusza moja raduje się w Bogu moim, bo mnie przyodział w szaty zbawienia..” Mamy się cieszyć bo Jezus Chrystus jest już bardzo blisko! – bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia będziemy przeżywać  od 17 do 24 grudnia.

2.    Dziś Ewangelizacja parafialna Adwentowy dzwonek od godz. 9.00. Pragniemy przeżywać głębiej Liturgię Mszy św. o godz. 9.30 - z Przedszkolem SS. Józefitek, o godz. 11.00 - ze scholą Kefas  - z parafii św. Piotra Aapostoła i św. Jana z Dukli; o godz. 12.30 – ze scholą od oo. Kapucynów. O godz. 16.00 – Koncert Maryjny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie – bardzo serdecznie zapraszamy! Można otrzymać: Słowo Boże, losowo Ewangelię lub dzwoneczek oraz będzie można zaopatrzyć się w różne ozdoby świąteczne. Przypominamy, że dochód z tego przedsięwzięcia będzie przeznaczony na Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Krośnie.

3.    Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i spotkanie formacyjne  -  w poniedziałek – 15 grudnia.

4.    Trwa akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece po 5 zł na stół wigilijny.  Świece oraz opłatki są także do nabycia w zakrystii oraz w sklepiku.

5.     Nadal zbieramy dary dla potrzebujących i ubogich rodzin naszej parafii. Przy ołtarzu św. Antoniego wyłożony jest kosz do którego prosimy składać trwałą żywność i środki czystości! Dary te będą rozdawane w sobotę – 20 grudnia - od godz. 10 do 11.00!

6.     Spowiedź  przedświąteczna odbędzie się w naszym kościele 22 grudnia (poniedziałek) od godz. 9.00 do 12.00 - (przerwa od 10.30 do 11.00); oraz od godz. 15.30 do 18.00 (przerwa od 17.00 do 17.30). Spowiedź w Krośnieńskiej – Farze; u OO. Kapucynów i w kościele św. Piotra i Jana – 23 grudnia –  we wtorek – szczegóły w gablocie przy wejściu do kościoła.

7.    Także w poniedziałek  odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych parafian i pozostających w domach, którzy nie mogą przybyć do kościoła.  Adresy prosimy składać w zakrystii!

8.    W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna, w nagłych sprawach proszę się zgłaszać po Mszy wieczornej!

9.    Prezydent Miasta Krosna i Unia Przedsiębiorczych zapraszają wszystkich mieszkańców miasta na Wigilię na krośnieńskim Rynku w dniu  20 grudnia (sobota) o godz. 15.30.