OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Wszystkich Świętych

1 listopada  2014r.

 

1.   Przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień czci niezliczonej rzeszy świętych i błogosławionych, którzy przeszli przez życie w cichości; których Kościół  imiennie nigdy nie wyniósł i nie wyniesie na ołtarze, a życiem swoim zasłużyli przed Bogiem na wieczną szczęśliwość.

2.   Dziś  Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Msza św. na cmentarzu zostanie odprawiona o godz. 14.00, a po niej procesja żałobna z modlitwą za zmarłych, składająca się z pięciu stacji, w których polecamy miłosierdziu Bożemu: kapłanów, rodziców i przodków, krewnych i dobrodziejów, poległych i ofiary wojny oraz wszystkich zmarłych.        

3.   Dzisiaj Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Krośnie przeprowadzi na cmentarzu kwestę na rzecz biednych, bezdomnych i potrzebujących. Osoby kwestujące będą zaopatrzone w identyfikatory. Także kwestować będzie młodzież na rzecz renowacji starego cmentarza.

4.   Jutro  mimo niedzieli – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu każdy kapłan może odprawić 3 Msze św. – jedna w intencji dowolnej, druga za wszystkich wiernych zmarłych, trzecia według intencji papieża. Nabożeństwo wypominkowe  o godz. 16.30. Po Mszy św. wieczornej zostanie odprawiona procesja żałobna do pięciu stacji z modlitwami za wszystkich zmarłych.

5.   Nabożeństwa wypominkowe odprawiane będą w listopadzie codziennie o godz. 16.30, karteczki  z imionami i nazwiskami zmarłych można składać w zakrystii. W każdy poniedziałek listopada o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św.  za zmarłych polecanych  w wypominkach.

6.   Pamiętajmy o naszych zmarłych, którym możemy wyprosić niebo. W dniach od  1 do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny, raz dziennie i ofiarować go za jedną zmarłą osobę, pod zwykłymi stałymi warunkami oraz nawiedzając pobożnie cmentarz i modląc się za zmarłych.

7.   W tym tygodni zmarła nasza parafianka ŚP. ANIELA  HADUCH z ul. Sienkiewicza. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu … 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

/31 Niedziela Zwykła/

2 listopada 2014r.

 

1.   Przeżywamy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W sposób szczególny łączymy się z cierpiącymi w czyśćcu prosząc o ich jak najszybsze uwolnienie czyli przejście do chwały nieba. Temu też służy przywilej sprawowania przez kapłanów w dniu dzisiejszym trzech Mszy św.  Msza św. w Intencji Żywego Różańca  o godz. 15.00  i zmiana tajemnic różańcowych. Nabożeństwo wypominkowe  o godz. 16.30. Po Mszy św. wieczornej zostanie odprawiona procesja żałobna do pięciu stacji z modlitwami za wszystkich zmarłych.

2.   W poniedziałek – 3 listopada – Wspomnienie Wszystkich Zmarłych Zakonu Franciszkańskiego. Modlimy się za zmarłych Braci, Siostry, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu Serafickiego.

3.   W tym tygodniu przypada: we wtorek – wspomnienie św. Karola Boromeusza; w sobotę   – wspomnienie bł. Jana Dunsa Szkota.

4.   Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas drugich gimnazjalnych  w środę tj. 05.11. o godz. 18.00 w salce katechetycznej.

5.   We czwartek – 6 listopada – I czwartek miesiąca – modlimy się o dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Serdecznie zachęcamy po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy.

6.   W piątek – 7 listopada – I piątek miesiąca. Spowiedź od godz.7.00 do godz. 8.30 i popołudniu od godz.16.00 do godz.17.30.

7.   W sobotę – 8 listopada – odwiedzimy naszych chorych w godzinach dopołudniowych.

8.   Ofiary z przyszłej niedzielę będą przeznaczone na opłacenie remontu muru przy ul. Franciszkańskiej.

9.   Wypominki bardzo prosimy składać w zakrystii, nabożeństwa wspominkowe odprawiamy codziennie o godz.16.30.

10. Chór „Echo” serdecznie zaprasza na Koncert Charytatywny w dniu 8 listopada o godz. 16.00 – szczegóły na plakacie.

11. Zaproszenie na IV Podkarpackie Forum Charyzmatyczne w dniach od 8 do 9 listopada w hali sportowej MOSiR-u w Krośnie – w gablocie przy wyjściu z kościoła.