OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

24 maja 2015r.

 

1.     Dziś  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i hymn: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”. Za publiczne odśpiewanie tego hymnu dziś można zyskać odpust zupełny.  Nabożeństwo czerwcowe dziś o 16.30, a w dni powszednie po wieczornej   Mszy św.

2.     W tym tygodniu w Liturgii przeżywamy: w poniedziałek –  Święto NMP Matki Kościoła; we wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera, a także Dzień Matki; we czwartek –  Święto Jezusa Chrystusa  Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

3.     We wtorek – 26 maja – będziemy przyjmować z kościoła Farnego znaki Światowych Dni Młodzieży czyli Krzyż Roku Świętego i Ikonę Matki Boskiej, które u nas będą od godz. 8.00 do 9.30! Serdecznie zapraszamy na czuwanie po Mszy św. w intencji matek.  Zaproszenie kierujemy zwłaszcza do młodzieży!

4.     Dnia  27 maja – w środę – rozpoczynamy  Triuum przed odpustem, kazania na Mszy św. o godz. 17.00 – będzie głosił ks. Jan – michalita.

5.      W sobotę –  30 maja –  przypada wigilia Uroczystości Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny u nas suma odpustowa o godz. 17.00! Mszy św. będzie przewodniczył Ks. dr Andrzej Chmura  – proboszcz Krośnieńskiej  Fary, dziekan naszego dekanatu, a kazanie wygłosi ks. Jan – michalita.

6.     W przyszłą niedzielę – 31 maja – przypadają dwie uroczystości Najświętszej Trójcy i Nawiedzenia NMP. Odpust w Farze i u nas. W tym dniu kończy się też okres Komunii św. wielkanocnej.

7.     Także za tydzień Msza św. prymicyjna, w naszym kościele o godz. 12.30 o. Konrada Barana, kapucyna z naszej parafii. Ze względu na zaproszonych gości na prymicje, parafian i sympatyków prosimy, za tydzień, o wybór innej Mszy św. Ojca Prymicjanta polecamy Waszym modlitwą i opiece Matki Bożej Murkowej!

8.     W tym tygodniu Matka Boża Murkowa nawiedza parafię Braci Kapucynów w ramach przygotowania się do 5. Rocznicy Koronacji Jej Cudownego Obrazu. Obrończynię Wiary, Patronkę naszego Miasta prośmy o przełamanie wszystkich murów zła, niechęci, obojętności, po to  abyśmy się wzajemnie mocniej miłowali!

9.     Na dziedzińcu klasztornym, można już oglądać wystawę o naszych Męczennikach z Peru, autorstwa o. Tadeusza Pobiedzińskiego. Serdecznie zachęcamy do  zapoznania się z jej bogata treścią!