OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22 Niedziela Zwykła

30 sierpnia 2015r.

 1. Dziś dzień dziękczynienia za zbiory w naszej diecezji. Główne uroczystości odbędą się w parafii św. Marcina w Krościenku Wyżnym. Modlimy się o Boże błogosławieństwo w ciężkiej pracy rolników i żeby nam nie zabrakło chleba powszedniego.

 2. 1 września przypada 76 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny!

 3. Także 1 września, we wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy dzieci i młodzież aby rozpoczęły rok nauki poprzez przystąpienie do spowiedzi św. i udziałem we Mszy świętej. W naszej parafii zostaną odprawione Msze św. według następującego porządku:
  - Szkoła Podstawowa nr 1 i Gimnazjum nr 1, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oraz Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego - we wtorek o godz. 8.00;
  - Gimnazjum i Liceum Katolickie – we wtorek o godz.11.00;
  - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 – w środę o godz. 12.00.

 4. Spotkanie katechetów naszej parafii we wtorek od godz. 11.00.

 5. Rozpoczęcie spotkań Kręgu Biblijnego także we wtorek po Mszy św. wieczornej.

 6. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – bł. Bronisławę, dziewicę; a we czwartek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 7. Najbliższy czwartek to I czwartek miesiąca modlimy się o nowe liczne i dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym dniu, po nabożeństwie wieczornym zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.

 8. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej od godz. 7.00 do 8.30 i po południu od godz. 16.00 do 17.30. Serdecznie zachęcamy zwłaszcza dzieci i młodzież, aby z Panem Jezusem rozpoczęli nowy rok szkolny!

 9. W sobotę – 05.09. – I Sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w godzinach dopołudniowych. Adresy nowych chorych prosimy składać w zakrystii!

 10. Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjalnych w przyszłą niedzielę tj. 6 września po Mszy św. o godz. 9.30!

 11. W przyszłą niedzielę, 6 września - będziemy zbierać podpisy przeciw sprzedaży dopalaczy w Krośnie, bardzo prosimy o poparcie tej inicjatywy i przyniesienie dowodów osobistych. Dopalacz to jest narkotyk, który niszczy zdrowie i życie!

 12. Organizatorzy XI Festiwalu uprzejmie zapraszają do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu w dniach od 04 do 06.09. Szczegóły na plakacie.