OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIV Niedziela Zwykła

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

23 listopada   2014 r.

 

1.    Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Pragnieniem Chrystusa Króla jest panowanie w sercu człowieka, którego jest stworzycielem i odkupicielem.  O godz. 12.30 Msza św. w intencji zmarłych dyrygentów i chórzystów chóru Echo

i zmarłych członków ZNP. Po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusa „ O Jezu najsłodszy”. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nabożeństwo wypotnikowe o godz. 16.30.

2.    W Liturgii Kościoła przeżywamy:  w poniedziałek – Świętych męczenników Andrzeja Dunc-Lac i Towarzyszy; w środę – św. Leonarda; we czwartek – św. Franciszka Antoniego Fasaniego;   w sobotę – Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego.

3.    We wtorek – 25 listopada – spotkanie Rady parafialnej i osób zaangażowanych w ewangelizację „Adwentowy dzwonek” - po Mszy św. wieczornej.

4.    W środę – 26 listopada – kandydaci do bierzmowania – grupa o. Marka spotka się na nabożeństwie wypominkowym o godz. 16.30.

5.    Biuro Radia Maryja działające przy naszej parafii, serdecznie zaprasza na pielgrzymkę do Torunia na XXIII rocznicę powstania Radia Maryja – szczegóły  w gablocie.

6.    Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie  zbiera zużyty sprzęt elektryczny

i elektroniczny tj. lodówki, pralki, komputery, drukarki, telefony, monitory itp.  na pomoc dla dzieci z Afryki.  Sprzęt można gromadzić za kościołem Farnym w Krośnie. Wywóz elektroodpadów  jest wyznaczony na 25 listopada (wtorek)

o godz. 15.30.

7.    W przyszłą niedzielę – 30 listopada – Rozpoczynamy Adwent i nowy rok pracy duszpasterskiej pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.