OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu

29 listopada 2015r.

 1. Rozpoczynamy Okres Adwentu, który ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, podczas której czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego na świat. A także czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu dziejów. Z tych dwóch powodów okres Adwentu przeżywany jest jako czas świętego i radosnego oczekiwania. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski nosi hasło: „Nowe Życie w Chrystusie”.

 2. Dziś rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Modlitwy nowennowe odmawiamy podczas Mszy świętych wieczornych. W sobotę, niedzielę i poniedziałek kazania nowennowe podczas Mszy św. wieczornych głosił będzie o. Micheasz Okoński – franciszkanin z Dulki. Będzie to nasze bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.

 3. Jutro zakończenie nabożeństw wspominkowych o godz. 16.30. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone przy okazji modlitw za zmarłych.

 4. Także jutro rozpoczynają się Roraty, czyli adwentowe Msze św. o Matce Bożej. Odprawiać je będziemy o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału.

 5. Od jutra w godzinach popołudniowych o. Michał i br. Stanisław będą roznosić opłatki wigilijne, które dziś poświęcamy na zakończenie Mszy świętych. Rozpoczną od ul. Żwirki i Wigury i Podkarpackiej kierując się w następnych dniach w stronę kościoła.

 6. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z klas trzecich – odbędzie się w środę 2 grudnia o godz. 18.00 w salce klasztornej.

 7. Również w środę, po Mszy św. próba scholii parafialnej. Do scholii serdecznie zapraszamy młodzież i wszystkich którzy pragną wychwalać Pana śpiewem.

 8. We czwartek – 3 grudnia – I Czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Serdecznie zachęcamy po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z klas drugich – rozpocznie się w tym dniu o godz. 18.15 osobistą modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w kościele.

 9. W piątek – 4 grudnia – I Piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 7.00 do 8.30 i od 16.00 do 17.30.

 10. W sobotę – 5 grudnia – I Sobota miesiąca – odwiedzimy chorych w godzinach dopołudniowych.
  Jest to również dzień beatyfikacji naszych męczenników o. Michała i o. Zbigniewa w Chimbote w Peru. Od tego dnia możemy wzywać ich wstawiennictwa przed Bogiem w naszych sprawach.

 11. W związku z beatyfikacją w piątek 4 grudnia Telewizja Polska w programie 1 o godz. 20.25 wyemituje najnowszy film dokumentalny zatytułowany „Życia nie można zmarnować” o naszych misjonarzach-męczennikach z Peru: Dzień po ich beatyfikacji, tj. w niedzielę 6 grudnia telewizja powtórzy ten dokument również na antenie TVP1, ale o godz. 9.30.

 12. Rozpoczynamy akcję pt.: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2015 W zakrystii można nabyć świece na wigilijny stół : małe po 5 zł, a duże po 12 zł. Świece są także do nabycia w sklepiku.

 13. W przyszłą niedzielę – 6 grudnia – Przeżywamy dzień dziękczynienia za beatyfikację Męczenników peruwiańskich oraz dzień modlitwy i solidarności z kościołem na wschodzie.

 14. Także w przyszłą niedzielę po Mszach świętych będą rozprowadzane pierniczki w ramach akcji ”Pierniczki dla Hospicjum” organizowanej przez piekarzy, cukierników i ZSP nr 2 w Krośnie.