OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

XXII Niedziela Zwykła

31 sierpnia 2014 r.

 

1.    Dziś u św. Jana z Dulki dzień dziękczynienia za zbiory w naszej diecezji.  Modlimy się o błogosławieństwo dla ciężkiej pracy rolników.               

2.    1 września przypada 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się za wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny!

3.    Także 1 września, w poniedziałek  rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy dzieci i młodzież aby rozpoczęły rok nauki poprzez przystąpienie do spowiedzi i udział we Mszy świętej. W naszej parafii zostaną odprawione Msze św. według następującego porządku:

-  Szkoła Podstawowa nr 1 i Gimnazjum nr 1, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oraz Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego - w poniedziałek  o godz. 8.00;

-   Gimnazjum i Liceum Katolickie - w poniedziałek o godz.11.00;

-   Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 - we wtorek o godz. 13.00.

4.    Spotkanie katechetów naszej parafii w poniedziałek o godz. 13.00.

5.    W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – bł. Bronisławę, dziewicę; a w środę – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

6.    Najbliższy czwartek to I czwartek miesiąca modlimy się o nowe liczne i dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym dniu, po nabożeństwie wieczornym zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.

7.    W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej od godz. 7.00 do 8.30 i po południu od godz. 16.00 do 17.30.

8.    W sobotę – 06.09.  – I Sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w godzinach dopołudniowych. O. Marek odwiedzi swoich chorych wyjątkowo dnia 13 września.

9.    W przyszłą niedzielę – 7 września – odbędzie się spotkanie uczestników 12 Pieszej Pielgrzymki na Kalwarię Pacławską. Serdecznie zapraszamy, początek spotkania o godz. 18.00.

10.W przyszły poniedziałek, 8 września, rozpoczniemy modlitwę Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Formularze Duchowej Adopcji są wyłożone na bocznych ołtarzach. Zachęcamy do zapoznania się z tym dziełem modlitewnym i do podjęcia modlitwy dla ocalenia dzieci poczętych.

11.W zakrystii  można nabyć kalendarze ścienne z św. Janem Pawłem II w cenie 5zł.

12.Kontujemy remont muru ogrodzeniowego i dzwonnicy, który rozpoczął się w lipcu br. Taca zbierana w najbliższą niedzielę będzie przeznaczona na pokrycie kosztów tej inwestycji.

13.Organizatorzy X Jubileuszowego Festiwalu uprzejmie zapraszają do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu w dniach od 05 do 07.09. Szczegóły na plakacie.

14.Organizowane są warsztaty dworactwa zawodowego oraz badanie kompetencji zawodowych na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej  – szczegóły na plakacie

15.W tym tygodniu odeszła do Pana ŚP. CECYLIA  SZOPA – polećmy ją Bogu...