OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 Niedziela Zwykła

16 października 2016r.

 

1.     Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy codziennie o godz. 16.30.

2.     W tym tygodniu, w Liturgii będziemy przezywać: w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego; we wtorek – święto św. Łukasza, Ewangelisty; we czwartek  -  wspomnienie św. Jana Kantego; w piątek  –  święto bł. Jakuba Strzemię – współpatrona naszej prowincji zakonnej;  a w sobotę  - wspomnienie św. Jana Pawła II – papieża.

3.     W środę – 19 października – Różaniec św. w naszym kościele  o godz. 16.30 prowadzić będzie  II klasa gimnazjalistów.

4.     Spotkanie członków Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się w sobotę 22 października po Mszy św. wieczornej.

5.     W przyszłą niedzielę – 23 października – Rozpocznie się Tydzień Misyjny. Przez cały tydzień będziemy modlić się w intencji misji i misjonarzy.  

6.     Zbliża się listopad – miesiąc pamięci i modlitwy za zmarłych. Na ołtarzach bocznych i z tyłu kościoła wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Wypełnione wypominki prosimy składać w zakrystii.

7.     Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia w ubiegła niedzielę. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać kwotę 4.240zł.  – serdeczne Bóg zapłać!

8.     Polecamy ciekawą pozycję – pt. Błogosławiony Michał Tomaszek – historia życia, którą można nabyć w zakrystii i sklepiku.

9.     Zaproszenia z poza parafii:  Do chóru „Echo”, który ogłosił nabór nowych członków do zespołu – próby co wtorek o godz. 18.00 w Domu Nauczyciela; na uroczystości ku czci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki  dnia 19.10. zaprasza parafia św. Wojciecha;  na Kurs Alfa dla dorosłych, który rozpoczyna się 21.10. przy Farze; na rekolekcje Trzeźwościowe do Miejsca Piastowego zapraszają Księża Michalici  w dniach od 21 do 23.10; na warsztaty:  Szkoła dla rodziców  – zaprasza poradnia psychologiczno – pedagogiczna --- wszystkie szczegóły na plakatach.

10.   W minionym tygodniu odeszła do Pana nasza parafianka ŚP. DANUTA  CIEGIEŁKA – STĄPÓR, polećmy ją Miłosierdziu Bożemu