OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII Niedziela Zwykła

24. 07. 2016r.

 

1.      Dziś po każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa kierujących i ich pojazdów. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na fundusz MIVA, którego celem jest pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.

2.     W tym tygodniu będziemy przeżywać: w poniedziałek – święto św. Jakuba, Apostoła; we wtorek – wspomnienie Świętych Rodziców NMP: Joachima i Anny; w piątek – wspomnienie  św. Marty. 

3.     W poniedziałek – 25 lipca – wspomnienie św. Krzysztofa – swoje imieniny obchodzi dwóch ojców  Krzysztofów! W ich intencji będziemy się modlić w tym dniu na Mszy św. wieczorem.  Solenizantów polecamy Waszej pamięci modlitewnej. 

4.     Trwają zapisy na 14. Pieszą Pielgrzymkę z Krosna na Kalwarię Pacławską. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w przyszłą niedzielę tj. 31 lipca o godz. 18.00 w salce klasztornej.

5.     Przypominamy, że w lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna od wtorku do piątku po Mszy św. wieczornej!

6.     Z racji 25 rocznicy  męczeństwa Błogosławionych Męczenników Peruwiańskich o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego będziemy przeżywać wprowadzenie ich relikwii. Uroczystość odbędzie w naszej parafii,  w niedzielę  - 7 sierpnia 2016r.  

7.     Franciszkańska Szkoła Muzyki i Liturgii w Krakowie ogłasza nabór na nowy rok szkolny – szczegóły na plakacie.

8.     Gmina Jedlicze zaprasza młodzież na świętowanie i czuwanie  z Ojcem św. Franciszkiem w dniu 30 lipca – szczegóły w gablocie. 

9.    W piątek wieczorem zmarł w Jaśle o. Gabriel (Stanisław)  Włodyka, który był przełożonym w  naszej parafii, jego pogrzeb odbędzie się w Jaśle w dniu 26 lipca (wtorek) o godz. 11.00 – chętni, którzy chcieli by wziąć udział w pogrzebie mogą się zapisywać w zakrystii.  Także w piątek zmarł tato o. proboszcza Jarosława Karasia z Głowienki, Adam Karaś.  Świętej pamięci zmarłych o. Gabriele i Adama polećmy Miłosierdziu Bożemu……


 

XVI Niedziela Zwykła

17. 07. 2016r.

 

1.     W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy przeżywać: w poniedziałek –  wspomnienie św. Szymona z Lipnicy; w środę – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera; we czwartek – wspomnienie św. Wawrzyńca z Bryndisi, prezbitera i doktora Kościoła; w piątek – święto św. Marii Magdaleny; w sobotę – święto św. Brygidy  Szwedzkiej,  zakonnicy, patronki Europy.

2.     Na Mszę św. w intencji naszej Ojczyznę i uczczenie relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki zaprasza parafia św. Wojciecha w Krośnie, w dniu 19 lipca tj.

(we wtorek) o godz. 18.00.

3.     W dniach od 25 do 31 lipca 2016r. odbędą się w Krakowie XXXI Światowe Dni Młodzieży. Zostaną one poprzedzone tzw. „Dniami w diecezjach” w czasie których od 20 do 25 lipca ludzie młodzi z całego świata odwiedza wszystkie diecezje w Polsce. Także w Krośnie będziemy gościć młodzież z Włoch i Wysp Zielonego Przylądka. Zachęcamy wszystkich, szczególnie młodzież do włączenia się w to radosne spotkanie z naszymi gośćmi, wspólnej modlitwy i dzielenia się entuzjazmem wiary! Szczegółowy program spotkań znajdują się na plakatach.   

4.     Zapraszamy na koncert zespołu „CONTRA” MUNDUM,  w dniu 22 lipca (w piątek) na Rynek krośnieński, o  godz. 17.30.

5.     W przyszłą niedzielę – 24 lipca – z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców po każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa kierujących i ich pojazdów. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na fundusz MIVA, którego celem jest pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.

6.     Trwają zapisy na 14. Pieszą Pielgrzymkę z Krosna na Kalwarię Pacławską. Spotkanie organizacyjne odbędzie się dnia 31 lipca o godz. 18.00 w salce klasztornej.

7.     Franciszkańska Szkoła Muzyki i Liturgii w Krakowie ogłasza nabór na nowy rok szkolny – szczegóły na plakacie.

8.     Przypominamy, że w lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna od wtorku do piątku po Mszy św. wieczornej!

9.     W minionym tygodniu odeszli do Pana nasi parafianie:  ŚP DANUTA MOSKAL  ŚP  ZENON STANEK.   Polećmy ich  Miłosierdziu Bożemu……


 

XV Niedziela Zwykła

10. 07. 2016r.

 

1.     W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

w poniedziałek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; we wtorek – Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa

i męczennika; w środę –  wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;  w piątek – święto św. Bonawentury, biskupa

i doktora Kościoła;  w sobotę   – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny

 z Góry Karmel (M.B. Szkaplerznej).

2.     Do 15 lipca trwa  Piesza Pielgrzymka do Częstochowy z Przemyśla, serdecznie zachęcamy do wsparcia modlitwą dzielnych pielgrzymów, można  zostać pielgrzymem duchowym słuchając Radia Fara .

3.     Trwają zapisy na 14. Pieszą Pielgrzymkę z naszej parafii na Kalwarię Pacławską, która odbędzie się od 9 do 12 sierpnia. Zapisywać można się  w zakrystii lub telefonicznie.

4.      OO. Franciszkanie zapraszają dzisiaj do Dukli na odpust św. Jana z Dukli w Jego sanktuarium; zapraszamy młodych na  spotkanie do Kalwarii Pacławskiej w dniach od 10 do 16 lipca.

5.     Przypominamy, że w lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna od wtorku do piątku po Mszy św. wieczornej!


 

 

XIV Niedziela Zwykła

03. 07. 2016r.

 

1.     Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie o. Krzysztofa Kozioła, który przybył do nas z Jasła. O. Krzysztofowi życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Murkowej.

2.     Dzisiaj o godz. 15.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca, a po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

3.     W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy przeżywać wspomnienia:  w poniedziałek – św. Elżbiety Portugalskiej; w środę  – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; w piątek - św. Jana z Dukli, franciszkanina.  

  1. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna od wtorku do piątku tylko po Mszy św. wieczornej!

  2. W okresie wakacji nie będzie comiesięcznych odwiedzin chorych. Oczywiście w nagłych sytuacjach, zawsze służymy  kapłańską posługą.

  3. Zapraszamy na 25-tą Pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy. Wyjazd z Krosna 9 lipca (sobota) o godz. 22.00 z dworca PKS. Szczegółów można dowiedzieć się w Biurze Radia Maryja przy naszej parafii, które jest otwarte w niedzielę i poniedziałek od godz. 10.00 do 12.00.

  1. Można się już zapisywać na 14 Pieszą Pielgrzymkę na Kalwarię Pacławską, która odbędzie się  w dniach od 9 do 12 sierpnia. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie.

  2. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli remont elewacji kaplicy MB Różańcowej – dzięki waszej ofiarności udało się zebrać 1.250zł.

  3.  Ogłoszenia spoza parafii: w sklepiku przy murze można nabyć nowy przewodnik po starówce krośnieńskiej między innymi o naszym kościele – zapraszamy od poniedziałku do piątku; zapraszamy młodych na  spotkanie do Kalwarii Pacławskiej w dniach od 10 do 16 lipca; Prezydent Miasta Krosna  informuje o rozpoczęciu inwentaryzacji źródeł niskiej emisji na terenie miasta w ramach programu KAWKA  – szczegóły tych informacji znajdziemy w gablocie.


 

XIII Niedziela Zwykła

26. 06. 2016r.

 

1.     Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na remont kaplicy Matki Bożej Różańcowej. Za każde wsparcie z serca dziękujemy – Bóg zapłać!

2.     Pożegnanie naszych współbraci o. Marka Sendora do Kowar i br. Stanisława Ryczkowskiego do Legnicy odbędzie się dziś o godz. 12.30.

3.     Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 16.30, zaś od poniedziałku do czwartku po Mszy św. wieczornej.

4.     We wtorek – 28 czerwca – Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

5.     W środę – 29 czerwca –  Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Modlimy się w intencji papieża Franciszka, prosząc o potrzebne dary dla widzialnej Głowy Kościoła.  Taca z tego dnia będzie  przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

6.     W piątek – 1 lipca – I Piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej od godz. 7.00 do 8.30 i od godz. 16.00 do 17.30.

7.     W przyszłą niedzielę – 3 lipca –  I Niedziela miesiąca  -  o godz. 15.00 Msza św. w intencji członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

8.     W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna od wtorku do piątku tylko po Mszy św. wieczornej!

9.     W okresie wakacji nie będzie co miesięcznych odwiedzin chorych z Sakramentami świętymi. Oczywiście w nagłych sytuacjach, zawsze służymy  kapłańską posługą.

10.   Zapraszamy na Jubileuszową 25-tą Pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy. Wyjazd z Krosna 9 lipca(sobota) o godz. 22.00 z dworca PKS. Szczegółów można dowiedzieć się w Biurze Radia Maryja przy naszej parafii, które jest otwarte w niedzielę i poniedziałek od godz. 10.00 do 12.00.

11.  Już można się zapisywać na 14 Pieszą Pielgrzymkę na Kalwarię Pacławską, która odbędzie się  w dniach od 9 do 12 sierpnia. Zapisy w zakrystii i telefonicznie.

12.  Ogłoszenia spoza parafii: w sklepiku przy murze można nabyć nowy przewodnik po starówce krośnieńskiej między innymi o naszym kościele – zapraszamy od poniedziałku do piątku; Prezydent Miasta Krosna  informuje o rozpoczęciu inwentaryzacji źródeł niskiej emisji na terenie miasta w ramach programu KAWKA; Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na spotkanie pt. Zdrowy styl życia w dniu 28.06. o godz. 17.00  – szczegóły tych informacji znajdziemy w gablocie.


 

XII Niedziela Zwykła

19. 06. 2016r.

 

1.     Dziś przy naszym kościele zbierane są podpisy przeciw aborcji, bardzo prosimy Was o wsparcie tej inicjatywy! Nabożeństwo czerwcowe  o godz. 16.30, a w tygodniu po Mszach św. wieczornych.

2.     Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w poniedziałek – 20.06. o godz. 17.00, a  po Eucharystii spotkanie formacyjne dla członków FZŚ.

3.     We wtorek – 21 czerwca – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika w tym dniu odbędzie się Spotkanie Młodzieży Franciszkańskiej o godz. 18.00 w kawiarence Murkowej.

4.     Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych gimnazjalnych z o. Markiem w  środę, 22 czerwca w kawiarence Murkowej  o godz. 18.00. Bardzo prosimy wszystkich rodziców o obecność.

5.     W piątek – 24 czerwca – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

6.     Także w piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.   Na Mszy św. o godz. 8.00 będziemy modlić się w intencji wszystkich, którzy rozpoczynają wakacje:  dzieci, młodzieży, nauczycieli i katechetów o bł. Boże i potrzebne łaski na czas wakacji! Bardzo prosimy zwłaszcza dzieci i młodzież, aby nie zapominali o Panu Bogu w czasie wolnym od zajęć szkolnych! Z bogatymi propozycjami  spędzenia czasu z Bogiem można zapoznać się z plakatów, które znajdują się  w gablocie przy wyjściu z kościoła!

7.     W przyszłą niedzielę – 26 czerwca – odbędzie się zbiórka do puszek na remont elewacji kaplicy MB Różańcowej. Po Mszach św. będą zbierać ofiary członkowie  Rady Parafialnej. 

8.     Biuro Radia Maryja działające przy naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy – szczegóły w gablocie.

9.     Decyzją o. Prowincjała z Krakowa odchodzą z placówki w Krośnie o. Marek Sendor i br. Stanisław Ryczkowski. Pożegnanie naszych współbraci odbędzie się w przyszła niedzielę  26.06. o godz. 12.30.

10.   Ogłoszenia spoza parafii: Akcja Charytatywna „Pomagam Ci” zaprasza wszystkich poszkodowanych z odczytów ogrzewania do zgłoszenia się przy Farze w Krośnie w dniu 20, 21 i 23.06.; na spotkanie przed pielgrzymką na Jasną Górę  zapraszają organizatorzy, do kościoła pw. św. Piotra i św. Jana z Dukli w Krośnie dnia, 26.06. (niedziela) o godz. 15.00 – szczegóły na plakatach.

11.   W minionym tygodniu odeszła do Pana nasza parafianka: ŚP. JOLANTA TYMCZYSZYN  z ul. Grodzkiej.  Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu


 

XI Niedziela Zwykła

12. 06. 2016r.

 

1.     Dziś Msza św. dla wszystkich kandydatów do bierzmowania o godz. 9.30.

2.      Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiamy w niedzielę  o godz. 16.30, w dni powszechne po Mszy św. wieczornej.

3.     Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom i ofiarodawcom 9 Jarmarku franciszkańskiego, dzięki otwartości Waszego serca udało się zebrać kwotę: 4.550zł. na leczenie chorej Wiktorii Hajnas. Szczególne podziękowania kierujemy dla wszystkich, którzy zaangażowali się w to dzieło – niech Dobry Bóg wynagrodzi Wam stokrotnie. 

4.     W tym tygodniu będziemy przeżywać: w poniedziałek – uroczystość św. Antoniego z Padwy – współpatrona naszej prowincji zakonnej; we wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męczennika; w środę – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy;  w piątek – wspomnienie św. Brata Alberta, Adama Chmielowskiego.

5.     W poniedziałek – 13 czerwca – nabożeństwo czerwcowe wyjątkowo przed Mszą św. czyli o godz. 16.30. Po Mszy św. wieczornej błogosławieństwo „chleba św. Antoniego” i ucałowanie relikwii Świętego.

6.     Msza św. w intencji Rycerstwa Niepokalanej wyjątkowo w tym miesiącu odbędzie się 18 czerwca, w sobotę, o godz. 17.00, a po Mszy św. spotkanie formacyjne.

7.     Ochrona życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci jest najwyższym prawem człowieka. Zachęcamy do podpisania deklaracji pt.„Stop aborcji” są one wyłożone na ołtarzach bocznych.  

8.     Na spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych gimnazjalnych zaprasza o. Marek w przyszła środę tj. 22 czerwca do kawiarenki Murkowej o godz. 18.00. Bardzo prosimy wszystkich o obecność.

9.     Zaproszenia z poza parafii : Na nawiedzenie relikwii św. o. Pio  zapraszają oo. Kapucyni  w dniu 18.06., w sobotę od godz.12.00; na Mszę św. według obrządku Trydenckiego i występ chóru z Krakowa zapraszają oo. Jezuici do Starej Wsi dnia, 19.06.-  w przyszłą niedzielę, o godz. 13.00; na spotkanie przed pielgrzymką na Jasną Górę  zapraszają organizatorzy, do kościoła pw. św. Piotra i św. Jana z Dukli w Krośnie dnia, 26.06. (niedziela) o godz. 15.00.  – szczegóły tych wydarzeń znajdują się w gablocie na plakatach!

10.   W ubiegłym tygodniu zmarł nasz parafianin: ŚP JAN LEWANDOWSKI z ul. Piastowskiej. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu


 

 

IX Niedziela Zwykła

29.05.2016r.

 

1.     Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie  o. Marka Dubanika  misjonarza z Boliwii. O. Marek będzie głosił słowo Boże i zbierał ofiary do puszki na misje.

Dziś nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna o godz. 16.30.

2.     Trawa oktawa Bożego Ciała nabożeństwa majowe, do wtorku, połączone z procesją eucharystyczną po Mszy św. wieczornej.

3.     We wtorek – 31.05. –  święto Nawiedzenia NMP. Przypominamy o cowtorkowym spotkaniu „Młodzieży franciszkańskiej” w kawiarence „Murkowa” o godz. 18.00.

4.     W środę –  1 czerwca - wspomnienie św. Justyna, męczennika, rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. W środę i czwartek będą one połączone z procesja eucharystyczną po Mszy św. wieczornej.

5.     We czwartek – 2 czerwca –  I Czwartek miesiąca modlimy się dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6.     Także, we czwartek rozpoczynamy trzy dniowe przygotowania do Uroczystości Nawiedzenia NMP i VI Rocznicy Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Murkowej  w tych dniach kazania będzie głosił o. Rafał Antoszczuk z Przemyśla.

7.     W piątek – 3 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Także, I Piątek miesiąca spowiedź od godz. 7.00 do 8.30 i po południu od godz. 15.30 do 17.30. Wyjątkowo, w tym dniu swoich chorych odwiedzi o. Marek od godz. 9.00. W piątek z racji uroczystości nie ma postu, nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30. Zaś o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców miasta Krosna – serdecznie zapraszamy.

8.      W sobotę –  4 czerwca – Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Także, I Sobota miesiąca w godzinach dopołudniowych odwiedzimy chorych. Nabożeństwo czerwcowe w sobotę o godz. 16.30! Na Mszy św. o godz. 17.00 ksiądz kanonik Czesław Wojnar będzie przeżywał 60 – lecie kapłaństwa – Czcigodnego Jubilata polecamy Waszej pamięci modlitewnej!

9.     Sympatyków, przyjaciół i czcicieli św. Ojca Franciszka oraz wszystkich chętnych wspólnota FZŚ serdecznie zaprasza na wyjazd do Dukli w dniu 4 czerwca (sobota) z racji 19 - tą rocznicę kanonizacji św. Jana z Dukli i pobytu św. Jana Pawła II na podkarpackiej ziemi. Zapisy na wyjazd w zakrystii.

10.    W przyszłą niedzielę – 5 czerwca – Uroczystość Nawiedzenia NMP – odpust parafialny i VI Rocznica Koronacji Obrazu MBM, kazania głosi o. Rafał z Przemyśla.  O godz. 12.30 – Mszy św. przewodniczy o. Michał Kiełbasa – przełożony oo. Kapucynów w Krośnie. Po tej Mszy św. spektakl o Miłosierdziu Bożym – serdecznie zapraszamy. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30.

11.    W tym dniu odbędzie się 9 Jarmark franciszkański, z wieloma atrakcjami, już od g. 9.00 będzie czynna kawiarenka i wystawa dla życia oraz Kot w worku”,  od g.14.00 - blok zabaw dla dzieci i mecz charytatywny na boisku lekkoatletycznym,  od g. 16.30 koncert młodzieży oazowej, zaś o g. 18.00 spektakl pt. „1050 lat u stóp Maryi”. Cały dochód z Jarmarku pragniemy  przeznaczyć na leczenie dwuletniej dziewczynki Wiktorii Hajnas, która cierpi na poważne zaburzenia  metaboliczne. Serdecznie zapraszamy wszystkich i zachęcamy do radosnego uczczenia Maryi, naszej Matki, szczęśliwej z nawiedzenia św. Elżbiety!


 

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

26 maja 2016r.

1.     Dziś Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uwielbiamy Boga za Jego bezcenny dar dla nas. Niech to będzie dzień publicznego wyznania wiary i radosnego spotkania z Panem Jezusem! U nas Msze św. jak w niedzielę. Procesja wyruszy z kościoła Farnego po Mszy św. o godz. 10.30 czyli ok. godz. 11.30. Nasz ołtarz znajduje się na Rynku i tam odbędzie się zakończenie procesji. Po procesji rozpocznie się Msza św. z godz. 12.30. Przypominamy, że udział tylko w procesji nie zastępuje obowiązku uczestnictwa we Mszy św. Nabożeństwo dziś o godz. 16.30.        

2.     W oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne połączone będą z nabożeństwami majowymi po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci do sypania kwiatków.

3.     W  niedzielę – 29 maja – gościć będziemy w naszej wspólnocie  o. Marka Dubanika  misjonarza z Boliwii. O. Marek będzie głosił słowo Boże i zbierał ofiary do puszki na misje.

4.     Przypominamy, że w tym roku, uroczystość odpustową Nawiedzenia NMP i VI Rocznicę Koronacji Cudownego Obrazu MBM oraz 9 Jarmark franciszkański przeżywać będziemy w niedzielę - 5 czerwca. Bezpośrednim przygotowaniem do tych uroczystości będzie triduum w dniach 2, 3 i 4 czerwca, w czasie którego kazania będzie głosił o. Rafał z Przemyśla.

5.     Ogłoszenia z poza parafii : W niedzielę (29.05.) manifestacja poparcia dla rządu po Mszy św. w kościele oo. Kapucynów o godz. 13.30 oraz w Dukli Marsz dla życia i rodziny  -  szczegóły marszu znajdują się na  plakacie!

      Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krośnie zaprasza rodziców i uczniów do zapoznania się z bogatą ofertą kształcenia – szczegóły w gablocie.

 

Wszystkim Mamom z racji ich święta życzymy wielu łaski

i błogosławieństwa Bożego, a tym które odeszły niech Pan udzieli

życia w jedności z wszystkimi świętymi!

 


Uroczystość Najświętszej Trójcy

22 maja 2016r.

 

1.    Wczoraj odbył się ingres do katedry nowego metropolity przemyskiego, arcybiskupa Adama Szala. Naszego Drogiego i znanego Ordynariusza polecamy Waszej gorącej modlitwie!

2.     Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Nabożeństwo majowe o godz. 16.30. Dzisiaj sakramentu bierzmowania udzieli naszej młodzieży ks. bpa Stanisław Jamrozek w naszej świątyni o godz. 17.00!  Także odpust w Farze Krośnieńskiej – główna Msza św. pod przewodnictwem abp Józefa Michalika o godz. 12.00.

3.    W tym tygodniu w Liturgii przeżywamy: w poniedziałek –  Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu; we wtorek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

4.     We czwartek – 26 maja – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. jak w niedzielę. Ogólno-miejska procesja Eucharystyczna wyruszy z kościoła Farnego po Mszy św. o godz. 10.30 czyli ok. godz. 11.30. Nasz ołtarz znajduje się na Rynku i tam będzie zakończenie procesji. Bezpośrednio po procesji rozpocznie się Msza św. z godz. 12.30.  Przypominamy, że udział dzisiaj tylko w procesji nie zastępuje obowiązku uczestnictwa we Mszy św. Nabożeństwo majowe w Boże Ciało o godz. 16.30.

5.    Wszystkich Parafian i sympatyków bardzo prosimy o kwiaty ogrodowe do dekoracji ołtarza na Boże Ciało. Zwłaszcza cenne są piwonie i irysy, kwiaty można składać w środę przy wejściu do klasztoru!

6.    W oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne połączone będą z nabożeństwami majowymi po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci do sypania kwiatków.

7.    W przyszłą niedzielę – 29 maja – odbędzie się w Dukli Marsz dla życia i rodziny  -  szczegóły marszu znajdują się na  plakacie!

8.    W ubiegłym tygodniu odeszły do Pana  dwie  nasze parafianki: ŚP. KORNELIA  SKWARA  i  JOANNA  BIEGAŃSKAPolećmy je Miłosierdziu Bożemu………