Trzeci rok przygotowania

Klasa III gimnazjum: Odbywają się spotkania dwa razy w miesiącu, mające na celu bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia Darów Ducha Świętego.

 

 

Drodzy kandydaci do Bierzmowania ostatniego roku formacji.

Jesteśmy już po drugim spotkaniu w tym roku i wspólnym nabożeństwie różańcowym z waszym udziałem za co bardzo dziękuję.

Według ustaleń przypomnę, że czeka nas ostatni rok formacji, która ma nas przygotować do świadomego i odpowiedzialnego przyjęcia Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej. Dobrze wiecie, że wiele zależy od Was.

Ja ze swej strony jako odpowiedzialny z ramienia Wspólnoty Kościoła czyniąc podsumowanie ostatniego roku w ramach sprawdzenia waszej wiedzy jaką powinniście posiąść wiecie, że nie wyszło to dobrze.

A więc co następuje: 

Zaopatrujemy się w Katechizm Bierzmowanych /foto/.

Jest on do nabycia w sklepie art. rel. i książek „LOGOS”. Koszt około 4,50 zł. Na przeciw poczty głównej.

Jest w nim do zaliczenia około 200 pytań. Są to podstawy jaką chrześcijanin powinien znać od momentu przyjęcia I Komunii św. do obecnej chwili. 

Do końca grudnia zaliczone muszą być przez Was pytania od 1 do 51.

Datę zaliczenia konkretną – ustalimy.

Oprócz tego nadal trwa wasz udział w formacji wiary w ramach wydarzeń Roku Liturgicznego. A więc udział w tych nabożeństwach które są w waszych indeksach i te, które uznam za konieczne,  abyście uczestniczyli. Będę o tym informował i ustalał daty waszego udziału na naszych środowych spotkaniach.

Przypominam i udziale w jednym spotkaniu grupowym Młodzieży Franciszkańskiej, będę to weryfikował. Piątki godzina 18.00 Klasztor.

Najbliższe zadanie formacyjne to wypominki naszych zmarłych których imiona składacie do mnie na kartkach i uczestniczymy w nabożeństwie wypominkowym gdzie zostaną one odczytane prosząc Boga o dar nieba dla nich.

 

o. Jacek Wójtowicz