Ogłoszenia duszpasterskie

33 Niedziela Zwykła

17 Listopada 2019

  1. Dziś obchodzimy III Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”.
  2. Nabożeństwa wypominkowe odprawiamy codziennie o godz. 16.30.
  3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy wspominać: w poniedziałek – bł. Karolinę Kózkówną, dziewicę i męczennicę; we wtorek –  bł. Salomeę dziewicę; w środę – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana; we czwartek   – Ofiarowanie NMP; w piątek  – św. Cecylię, dziewicę i męczennicę.
  4. W poniedziałek – 18 listopada – Msza św. za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.00.
  5. Uwaga kandydaci do bierzmowania spotkania formacyjne dla klas  szóstych odbędą się w środę tj. 20 listopada, o godz. 18.00 w salce klasztornej.
  6. W środę – 20 listopada – Msza św. za i w intencji mężczyzn o godz. 18.00. Po niej spotkanie formacyjne wspólnoty Męska Strona Rzeczywistości.
  7. W przyszłą niedzielę – 24 listopadaUroczystość Chrystusa Króla – Zakończenie Roku Liturgicznego. Po Mszy św. o godz.12.30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego: „O Jezu najsłodszy..”
  8. Wzorem ubiegłego roku pragniemy dołączyć do znanej od lat inicjatywy na rzecz ludzi ubogich i potrzebujących – Szlachetna Paczka. W tym tygodniu zostaną wybrana przez nas rodziny potrzebujące. Odpowiedzialną grupą w naszej parafii za to dzieło jest wspólnota Męska Strona Rzeczywistości. Na stronie parafii ukażą się konkretne rzeczy potrzebne dla rodziny lub osób oraz zbierane są też ofiary pieniężne na ten cel. Osobą kontaktową jest o. Jacek Wójtowicz. W zeszłym roku ofiarność ludzi, którzy odpowiedzieli na ten apel pozwoliła nam zrobić dwie paczki o wartości 23 tys. złotych.
  9. Księża Michalici i Wydział Nauki Katolickiej Kurii Przemyskiej  zapraszają zwłaszcza nauczycieli, wychowawców, ale  nie tylko, na sympozjum naukowe pt. „Koncepcja człowieka podstawą procesu wychowania”  do Miejsca Piastowego w dniach 29 i 30 listopada.
  10. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana nasza parafianka ŚP.  ALFREDA  FIDO – z ul. Piastowskiej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu……………….……………..