Paragwaj czeka na o. Tadeusza.

W ostatnią niedzielę 21 maja br. gościł u nas o. Tadeusz Pobiedziński. Było to zarazem jego pożegnanie z Krosnem miejscem w którym spędził 12 lat swojej pracy duszpasterskiej.  Podjął decyzję o wyjeździe na misje do Paragwaju. Kraju w Ameryce Południowej.

O. Tadeusz na wszystkich Mszach św. głosił Słowo Boże. Mottem przewodnim były słowa się słowami psalmu śpiewanego podczas liturgii niedzielnej: “Niech cała ziemia chwali swego Pana”.  Aby tak się stało aby cała ziemia chwaliła Pana trzeba wciąż ludzi, którzy podejmą ten trud. Ja podejmuję tę decyzję – jak sam mówił- ale znam swoje ograniczenia. Zwracając się do zgromadzonych prosił o pomoc modlitewną i materialną. Dodał że, inspiracją do podjęcia tej decyzji w wieku ponad 50 lat stali się dla nie go męczennicy z Peru: bł. o. Michał Tomaszek , jego kolega i przyjaciel ze studiów seminaryjnych oraz bł. o. Zbigniew Strzałkowski oraz św. Maksymilian Maria Kolbe. 

Ofiary składane na tacę podczas tej niedzieli zostały przeznaczone na potrzeby misji w Paragwaju gdzie udaje się o. Tadeusz. Taca na ten cel wyniosła 9 tyś. zł. Za szczodrość z serca dziękujemy. 

red.JW