Jarmark Franciszkański 2017 (video)


4 czerwca br., już od godziny 9.00 rozpędu nabierał jubileuszowy bo już 10 Jarmark Franciszkański w Krośnie. Wysiłek i zaangażowanie organizatorów oraz wielu ludzi dobrej woli nie poszły na marne. 

Masz św. o 12.30 pod przewodnictwem Ks. proboszcza miejscowej Fary oficjalnie otworzyły Jubileuszowy Jarmark Franciszkański na placu przed klasztorem. Koncert Podkarpackiego Męskiego Chóru Kameralnego dopełnił dziękczynienie za opiekę nad miastem Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej Murkowej. We mszy uczestniczył wraz z pielgrzymami z Wrocławia o. Marek Augustyn gwardian tamtejszego klasztoru.

Po raz 10 Franciszkanie wraz z  wieloma wolontariuszami zrobili wszystko, aby radość dorosłych i zabawa dzieci przyniosła efekty. Kramy promujące lokalne rękodzielnictwa, lokalne przysmaki, popisy muzyków na scenie oraz w kościele było tym wszystkim co pozwoliło dobrze i przyjemnie spędzić czas ale także przełożyło się na cel jakim była zbiórka funduszy na leczenie chorego Jakuba.

Tradycja Jarmarku Franciszkańskiego wpisuje się także pięknie w obchody  Dni Krosna. Jest to świetna  okazja do pokazania jak umiejętnie spędzać czas w niedziele i łączyć sferę sacrum z profanum.

Więcej zdjęć w galeriach.

2 myśli w temacie “Jarmark Franciszkański 2017 (video)”

Możliwość komentowania jest wyłączona.