Rozmowa radiowa – abp Adam Szal

Nasz Metropolita Przemyski ks abp Adam Szal był gościem w Radiu Fara. Podczas podsumowania wakacji wspomniał o pieszej Pielgrzymce na Kalwarię Pacławską.

W piątek. 1 września 2017 r. gościem Radia FARA był abp Adam Szal, Metropolita Przemyski. W programie “Rozmowa dnia” podsumował działania duszpasterskie, które miały miejsce podczas wakacji. Wśród wielu wakacyjnych inicjatyw wymienił m.in.: Przemyską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, rekolekcje Ruchu Światło-Życie, Wakacje z Bogiem prowadzone przez Ruch Apostolstwa Młodzieży, turnusy zorganizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i kolonie prowadzone przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Wymieniając te dzieła i mając na myśli także inne podziękował wszystkim zaangażowanym w te inicjatywy.

Podczas rozmowy Metropolita Przemyski z okazji zbliżającego się nowego roku szkolnego 2017/2018 życzył uczniom dobrego klimatu w szkole i chętnego uczestnictwa w zajęciach, zaś nauczycielom i katechetom trafnego docierania do serc i umysłów dzieci i młodzieży.

Ostatnia część rozmowy dotyczyła wyzwań duszpasterskich, które stają przed wiernymi naszej archidiecezji w nadchodzących miesiącach. Arcybiskup zaprosił wiernych do jeszcze większego zaangażowania w misyjne dzieło Kościoła poprzez tworzenie kół misyjnych. Zaprosił członków Róż Żywego Różańca na doroczną pielgrzymkę, która w tym roku odbędzie się 30 września w Jarosławiu. W sposób szczególny zachęcił do włączenia się w akcję “Różaniec do granic”.

Za ks. Andrzej Bienia Radio FARA   pt, 1 Wrz 2017