Rycerze w Kalwarii Pacłwskiej

 

“Tylko Miłość jest twórcza” pod takim hasłem zaczerpniętych z dzieł św. Ojca Maksymiliana 11 listopada 2017 roku w Kalwarii Pacławskiejodbył się zjazd grup Rycerstwa Niepokalanej z franciszkańskich klasztorów z Podkarpacie. Gospodarzami była grupa Rycerzy i Rycerek Niepokalanej z Kalwarii Pacławskiej w raz ze swoim duszpasterzem. Całe spotkanie, na które składała się adoracja Najświętszego Sakramentu, Konferencja,  Msza św. i Agapa była prowadzona przez O. Piotra C

ubera Prowincjalnego Asystenta z ramienia Prowincji Krakowskiej. Ojciec Piotr w konferencji jaki i w homilii podczas Mszy św. wskazywał na nieustanną potrzebę świadomego zgłębiania tego co oznacza i dlaczego sto lat temu powstało Rycerstwo Niepokalanej. Wykazywał aktualność potrzeb i kierunków jakimi kierował się jeszcze jako klery o. Maksymilian Maria Kolbe.

Pięćdziesięcio osobowa grupa uczestników z Kalwarii Pacławskiej, Przemyśla, Krosna, Sanoka, Jasła i Iwonicza Zdroju mieli świetną okazję do zapoznania się, przekazania relacji co się dzieje obecnie w poszczególnych ośrodkach Rycerstwa Niepokalanej w naszej Prowincji Krakowskiej. 

Naszą wspólnotę z Krosna reprezentowało trzy osoby wraz z opiekunem o. Jackiem Wójtowiczem.