Ojcowie ze swoimi dziećmi – MSR

W dniach 21-22 kwietnia br. odbył się drugi wyjazd Ojców Męskiej Strony Rzeczywistości z dziećmi. Celem wyjazdu było wzmocnienie naszego ojcostwa, zintegrowanie członków MSR i miłe spędzenie czasu świetnej okolicy.

Spotkaliśmy się w Bacówce pod Bereśnikiem, koło Szczawnicy.
Czas wypełniały nam wspólne rozmowy, obserwacje pomysłów i zabaw dzieci , ognisko, nocna dyskusja i chodzenie po górach.
W wyjeździe uczestniczyło 18 ojców i 34 dzieci, łącznie 52 osoby.
 
Męska Strona Rzeczywistości to formacja mężczyzn oparta na 4 kierunkach Kodeksu Honorowego 
1. Siła – regularnie uprawiam ćwiczenia fizyczne, pracuję nad słabościami i nałogami własnego ciała, podejmuje ekstremalne wyzwania.
2. Mądrość – słucham innych, czytam to co mnie prowadzi do poznania prawdy, rozważam skierowane do mnie Słowo Boże – Lectio Divina, dyskutuję o ważnych sprawach, poznaję po owocach wartość moich decyzji i wyciągam wnioski.
3. Odpowiedzialność – realizuję cele, które sobie postawiłem, przyjmuję mężnie konsekwencje moich decyzji, pracuję na rzecz innych, jestem filantropem.
4. Honor – dotrzymuję danego słowa, hołduję wartości czystości przedmałżeńskiej/małżeńskiej, wypełniam obowiązki stanu, jestem gotowy poświęcić się sprawom najwyższej wagi.
 
MSR jest odpowiedzią na kryzys męskości w obecnych czasach, co niestety staje się udziałem wielu mężczyzn, mężów i ojców. Brak tych wartości powoduje apatię, lenistwo i zajmowaniem się sobą, co w konsekwencji ma odbicie na małżeństwie i rodzinie, a także mężczyźnie jako takim. 
 
Od ponad roku powstał rejon podkarpacki MSR skupia już kilku mężczyzn z Krosna, Jasła, Sanoka, Jedlicza. Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Wśród wielu inicjatyw z ich udziałem jest liderowanie Ekstremalnej Drodze Krzyżowej oraz Msza św. “Za i w intencji Mężczyzn” odprawiana już od 4 miesięcy w naszym kościele. Zapraszamy do udziału pełnoletnich mężczyzn. Więcej dowiecie się kontaktując się z o. Jackiem Wójtowiczem.