Katecheza “nie idzie w las”.

Różne są opinie na temat bycia od wielu lat katechezy w szkole. I wielu będzie za jak i przeciw. Ale chyba najlepiej jak fakty mówią za siebie. Bo nieważne gdzie głosi się Słowo Boże tylko jak.  Wiadomo że po owocach poznaje się zasiane ziarno. I mamy tego skutki. Otóż pragniemy się pochwalić młodzieżą, która choć w większości nie jest z naszej parafii, ale jest uczona wiedzy o Bogu i o świadkach Chrystusa na katechezie przez jedynego niestety katechetę kapłana w naszym klasztorze o. Jacka Wójtowicza. Obecnie uczy w SP w Głowience oraz w Dwujęzycznym Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.

Informowaliśmy już wcześniej o zakwalifikowaniu się do finału Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach organizowaną przez Diecezję Przemyską. I oto w dniu 22 maja br. w WSD w Przemyślu 33 finalistów wzięło udział w walce o bycie laureatem oraz czołowe miejsca. Warto zaznaczyć, że na samym początku tej olimpiady na poziomie szkolnym udział wzięło 4 tyś młodzieży z całej diecezji Przemyskiej.

Nasze finalistki w tym  boju potężnej wiedzy o ks. Bp.. Ignacym Tokarczuku zajęły. Zuzanna Kania 4 miejsce stając się laureatką i otrzymała nagrodę – wyjazd do Włoch. Julia Dąbrowska zajęła 11 miejsce otrzymując nagrodę – aparat fotograficzny marki Cannon.

 

 

7 czerwca br. miał miejsce finał X konkursu fotograficznego “Dary i Owoce Ducha Świętego”.  Tematyka nawiązuje do tematu roku duszpasterskiego w Polsce- “Otrzymaliśmy w Darze Ducha Świętego” (Dz 2,38), który jest zaproszeniem do refleksji nad owocami sakramentu bierzmowania w życiu wiernych i wspólnot Kościoła. 

Ponad 100 uczestników zgromadziło się w ZSP 3 “Mechanik” w Krośnie.  W śród szóstki uczniów ojca Jacka biorących udział w konkursie dwie osoby Julia Kazalska i Oliwia Głowińska otrzymały wyróżnienie za zdjęcie zatytułowane “mały człowiek, wielka pomoc”. Wielu uczniów o. Jacka postanowiło wziąć udział w kolejnych edycjach olimpiad o tematyce religijnej.  Życzymy odwagi i wytrwałości oraz zapału. 


Jedna myśl w temacie “Katecheza “nie idzie w las”.”

  1. Gratulacje dla wspaniałych finalistek olimpiady oraz uczestników konkursu fotograficznego!Cieszy fakt,iż uczniowie pogłębiają swą duchowość i wiedzę o Bogu.Szczególne podziękowania dla katechety O.Jacka Wójtowicza,którego praca z młodzieżą przynosi tak piękne sukcesy.Życzymy udanych wakacji,a w przyszłym roku szkolnym równie wysokich osiągnięć.

Możliwość komentowania jest wyłączona.