Poligon Duchowości – MSR

W dniach od 15 do 17 czerwca na granicy polsko-słowackiej miał miejsce Poligon Duchowości Męskiej Strony Rzeczywistości. Jest to czas spotkania się mężczyzn ze wszystkich rejonów Polski. Lecz nie dla samego spotkania się spotykamy. To podsumowanie roku formacyjnego.

Dla facetów najlepszym podsumowaniem jest sprawdzian swoich możliwości w rywalizacji. I tak podzieleni na 13 drużyn rozpoczęliśmy nasza rywalizacje po Mszy sw., którą odprawił w Chyżnem w miejscowym kościele o. Jacek Wójtowicz. Jedyny kapłan w gronie 80 mężczyzn. O 24.15 rozpoczęła się rywalizacja każda drużyna ruszała z innego przygotowanego przez siebie stanowiska. Stanowisko to miejsce do zaliczenia. Pomysłowość niesamowita. Przed nami było 50 km do przebycia mając tylko mapę z zaznaczonymi stanowiskami, kompas , busolę i paczkę płatków owsianych do jedzenia. 85% terenu to lasy Słowacji, bez żadnych szlaków. Teren bagnisty i mokry. Pierwsi dotarli po 18 godzinach.

Umęczeni ale bogatsi o nowe znajomości, współpracę w zespole i wspólne pokonywanie trudności. Sprawdzenie samego siebie, dzielenie się słowem Bożym bez lęku i kompleksów. Wieczorem po upragnionej kolacji nastąpiło przyjęcie nowych członków do MSR u.

Niedzielne przedpołudnie spędziliśmy na rozważaniu planów na przyszłość i dalszym rozwoju rejonów poza Krakowem. Dla nas nowo przyjętych członków do MSR super przeżycie i potwierdzenie ze warto sie zmieniać i stawać sie lepszym przez to dla innych zwłaszcza dla rodziny i ludzi z którymi żyjemy na co dzień.