Ekstremalna Droga Krzyżowa we Wrześniu.

Zgodnie z zapowiedzią podajemy więcej informacji o kolejnej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej we wrześniu z racji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego w dniu 14 września 2018 r. w Rejonie Krosno – Franciszkanie. 

W dniu 10 września o godzinie 18.00 w salce klasztornej, spotkanie dla chętnych odnośnie EDK. Jest ono skierowane zwłaszcza dla osób idących po raz pierwszy.

Uruchomiony jest już formularz zapisowy na stronie parafii.  tutaj Jest on przeznaczony dla celów orientacyjnych w celu przygotowania opisów tras dla zapominalskich. Opisy tras i mapy oraz rozważania Drogi Krzyżowej można ściągnąć ze strony www.edk.org.pl dla rejonu Krosno. Jest możliwość ściągnięcia na telefon aplikacji EDK, na której znajdziemy wszystko. Jest pomocna na trasie bo ma mapę z możliwością śledzenia gdzie jesteśmy w stosunku do trasy. 

Są trzy trasy /patrz na baner powyżej/ do wyboru takie jak w Wielkim Poście 2018 r. ,rozważania również są te same. 

Na spokojnie zapoznajcie się z zasadami i koniecznymi rzeczami do wzięcia podczas tego nocnego niełatwego nabożeństwa. tutaj.

Pamiętajcie o ważnej rzeczy: idziesz na swoją odpowiedzialność. Franciszkanie nie są organizatorami tego wydarzenia. Proponują ideę i zasady, które pozwolą ci przeżyć Drogę Krzyżową w nowej formie. Ty dokonujesz wyboru stąd powiadom i z organizuj osoby, gdy w czasie drogi będziesz musiał zrezygnować aby przyjechali po ciebie.

Lider rejonu Krosno EDK o. Jacek Wójtowicz.