Integracja młodzieży w Bieszczadach

W niedzielę 28 października młodzież sympatyzująca z krośnieńskimi franciszkanami wraz z ojcem Krzysztofem, naszym gwardianem pojechała w Bieszczady. Bardzo udany był to wyjazd – w zamierzeniu integracja nowo powstałej wspólnoty.

Chcielibyśmy, by przy parafii Nawiedzenia NMP, przy Cudownej Matki Bożej Murkowej nasze spotkania odbywały się regularnie. W jakim celu? Żeby pobyć ze sobą, razem przeżywać swoją wiarę, rozwijać się duchowo, a także, by razem cieszyć się młodością, zawiązać przyjaźnie. Chcielibyśmy zbudować przystań dla młodzieży pracującej i studiującej, która w tym pędzącym świecie mogłaby się na chwilę zatrzymać, dzielić z rówieśnikami tym, czym aktualnie żyje. Ważny jest fundament, jeżeli będzie to Pan Bóg to wszystko inne będzie już poukładane.

Podczas ŚDM w Krakowie papież Franciszek do młodzieży powiedział, by zeszła z kanapy. I w tę niedzielę, kiedy zapowiadało się, że pogoda nie będzie sprzyjać, zeszliśmy z kanapy i pojechaliśmy w Bieszczady. Pierwszym przystankiem była Dołżyca i przejazd Bieszczadzką Kolejką Leśną. Bardzo nam się podobało! Rano przez kilka minut padał deszcz, ale potem już pogoda była ładna. Mogliśmy podziwiać złotą polską jesień, cieszyć się bieszczadzką przyrodą. Pojechaliśmy także do Łopienki, malowniczej, nieistniejącej już wsi, w której znajduje się dawna cerkiew, a obok niej stoi niezwykła lipa. W każdą pierwszą niedzielę października odbywa się tam odpust ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości, na którym gromadzą się przedstawiciele Kościoła rzymskokatolickiego i wschodniego. Kościółek jest otwarta codziennie. Każdy może tam zajrzeć, by pokłonić się Chrystusowi bieszczadzkiemu, zadumać na trasie górskiej wędrówki. Byliśmy także w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku – tam przeniesiono oryginalny obraz Matki Bożej Łopieńskiej. A potem już Myczkowce i Ogród Biblijny oraz Park Miniatur Centrum Kultury Ekumenicznej. Pan Antoni, przewodnik  bardzo ciekawie opowiadał, tak, że mieliśmy wrażenie, iż jesteśmy w Ziemi Świętej. Świeciło słońce i było ciepło, więc w altanie mieliśmy grilla i wspólnym rozmowom nie było końca. Milo spędziliśmy czas.

Drodzy młodzi z Krosna i okolicy. Serdecznie Was zapraszamy, by do nas dołączyć! Na spotkanie przyjdźcie 22 listopada o godz. 18.00 i przyprowadźcie kogoś, kogo lubicie i kto czuje podobnie jak Wy.

Pozdrawiamy! Pani Grażyna, Jola, Dawid, Marta, Mateusz, Ania, Jadzia i członkowie i sympatycy, którzy nie mogli tym razem pojechać, ale są chętni, by tworzyć to wspólne i tak potrzebne dzieło.