MSR i Przyjaciele szlachetna paczka. nr konta.

W dniu wczorajszym 25 listopada pod koniec Mszy św. o godzinie 9.30 o. Jacek Wójtowicz zwrócił się do ludzi dobrej woli, a zwłaszcza do mężczyzn o wsparcie akcji Szlachetna Paczka. Męska Strona Rzeczywistości działająca przy naszej parafii podjęła się zrobić Paczkę dla wybranej rodziny. Zwracając się do ludzi spoza MSR chcą zaprosić inne indywidualne osoby do poszerzenia zakresu działania.

Zaraz po Mszy św. w zakrystii kościoła franciszkanów zgromadziło się wiele osób odpowiadając na apel o. Jacka. Finansowo oraz oferując rzeczy które oczywiście mogą się przydać dla wybranej rodziny. Niektórzy  prosili o nr konta aby wpłacić pieniądze co niniejszym powyżej czynimy. Najważniejsze potrzeby dla niej to lodówka z zamrażarką, kurtka na zimę oraz środki czystości. 

Jeśli będzie duża ilość pieniędzy jesteśmy wstanie wybrać kolejną rodzinę aby pieniądze zostały w sposób uczciwy spożytkowane na to dzieło. Prosimy o możliwie szybkie decyzje gdyż mamy czas do piątku, aby dostarczyć zakupione rzeczy do magazynu Szlachetnej Paczki.

Poniżej opis rodziny której chcemy pomóc nie tylko na te święta:

Pan Marian (60 l.) opiekuje się swoją niepełnosprawną żoną Katarzyną (59 l.) Przez wiele lat pracowali – pani Katarzyna jako kochająca swój zawód nauczycielka, a pan Marian między innymi jako spawacz czy monter kotłów i instalacji energetycznych, co sprawiało mu przyjemność. Jednak kilka lat temu jego żona poważnie zachorowała – przeszła wylew, który trwale ją unieruchomił. Pan Marian musiał zrezygnować z pracy, ponieważ jego żona wymagała stałej opieki. W międzyczasie okazało się, że pan Marian również jest chory – ma guza nadnercza. Małżeństwo zostało skazane na rentę pana Mariana (965 zł) i emeryturę pani Katarzyny (1020 zł), ponieważ mąż nie mógł od tej pory podjąć pracy. W tej chwili rodzina oprócz wymienionych źródeł dochodu otrzymuje również zasiłek pielęgnacyjny w wysokości 153 zł. Po odliczeniu leków oraz kredytu wziętego na niezbędny remont dachu miesięcznie na osobę pozostaje 387 zł. Pan Marian ze wzruszeniem opowiadał o chorobie swojej żony, która nie pozwala im cieszyć się pełnią życia, tak, jak kiedyś miało to miejsce. Mężczyzna czule wypowiada się o swojej żonie, widać, że bardzo ją kocha. Robi wszystko co w jego mocy, aby żyło jej się lepiej. Pani Katarzyna jest bardzo  zmotywowana, nie poddaje się w walce, jest bardzo wdzięczna mężowi za okazywaną pomoc. Wśród najważniejszych potrzeb rodzina wymienia lodówkę, gdyż stara jest już zepsuta. Dodatkowo ważna będzie kurtka na zimę, oraz zużywające się na bieżąco środki czystości.

o. Jacek Wójtowicz koordynator z ramienia MSR.