Będzie sanktuarium. audio

Rok 2019 zapowiada się bardzo wyjątkowo dla wspólnoty parafialnej i zakonnej ojców franciszkanów w Krośnie, ale także dla wszystkich mieszkańców Krosna i okolic. Na dzień 8 września jest bowiem planowane uroczyste nadanie tytułu Sanktuarium MB Murkowej świątyni, którą od wielu lat opiekują się franciszkanie.

Data ta zbiega się również z obchodami 50-tej rocznicy istnienia parafii Nawiedzenia NMP. Z tej okazji na naszej antenie mogliśmy wysłuchać “Rozmowy dnia” z o. Krzysztofem Janasem, gwardianem i proboszczem parafii OO. Franciszkanów w Krośnie, który ukazał jak aktualnie rozwija się kult MB Murkowej czczonej we franciszkańskiej świątyni i jak wyglądają przygotowania do wrześniowych uroczystości.

W ramach przygotowania do dnia nadania tytułu Sanktuarium świątyni, w której znajduje się obraz Matki Bożej Murkowej, parafia proponuje wiele inicjatyw. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość dołączenia do grupy Przyjaciół Matki Bożej Murkowej. To propozycja nie tylko dla parafian. Do tej grupy mogą dołączyć wszyscy czciciele Matki Bożej, nawet ci, którzy fizycznie nie są w stanie być obecni w krośnieńskiej świątyni.

Pięknym przedsięwzięciem są także comiesięczne spotkania maryjne, odbywające się każdego 16. dnia miesiąca. Na te spotkania pielgrzymują krośnieńskie parafie wraz ze swoimi duszpasterzami. O tej i wielu innych inicjatywach w czasie “Rozmowy dnia” mówił także o. Krzysztof Janas.

Radio Fara.