MSR w bieszczadach.

8 i 9 lutego br. Wspólnota  Męskiej Strony Rzeczywistości w liczbie 10 mężczyzn uczestniczyła w zimowym wypadzie w Bieszczady. Główne zadanie to dotarcie nocą z Przełęczy Wyżnia
do Schroniska PTTK Chatka Puchatka i na następny dzień przejście  pasmem Połoniny Wetlińskiej do przełęczy Orłowicza, dalej zejście do miejscowości Wetlina. 

Noc piękna i bezwietrzna, nawet temperatura była łaskawa.  Sprawne dotarcie do schroniska pozwoliło nam zaoszczędzić czasu na  wspólną modlitwę pod gołym niebem. Noc nie była dla nas spaniem. Wręcz przeciwnie czas kiedy przy blasku świec najlepiej się rozmawia o rzeczach ważnych dla każdego. Dziele nie się przeżyciami związanymi z wiarą, doświadczeniami odczytywania znaków Bożych w życiu każdego z nas. Masa pytań, dociekań, znaków zapytania. To wszystko aby zgłębić wielkość i obecność Boga w naszym życiu. Męskim i ojcowskim oraz małżeńskim życiu. 

I tak do 2 godziny. Spanie do 6.00. Obudzeni przez niesamowity wiatr. A miało być tak pięknie. Nasi goprowcy po sprawdzeniu siły wiatru, a było 100 km/h, jako odpowiedzialni za wyprawę podjęli decyzję o nie kontynuowaniu zaplanowanej trasy ze względu na złe warunki atmosferyczne. 

Zeszliśmy w niższe partie Bieszczad co też okazało się wspaniałym naszym wędrowaniem i wspólnym spędzeniem czas.

 

Męska Strona Rzeczywistości jest wspólnotą mężczyzn i drogą wszechstronnego rozwoju męskości, która prowadzi do zmiany jakości życia.

MSR to styl życia, którego podstawą jest chęć wspólnego rozwoju i poszukiwanie prawdy w oparciu o lekturę Ewangelii.

W proponowanym przez nas modelu wszechstronnego rozwoju męskości, wypracowanym przez lata prób i poszukiwań, odnajdzie się każdy mężczyzna gotowy do podejmowania wyzwań i przekraczania siebie.

Jedna myśl w temacie “MSR w bieszczadach.”

  1. Myślę,że Chrystus jest dumny z drużyny reprezentującej MSR Podkarpacie,a my z postawy naszych mężczyzn.Trzeba odwagi,honoru,chęci działania we wspólnocie Kościoła oraz mądrości i siły,by sprostać wdrażaniu w codzienne życie ewangelicznych wartości,zasad.Jesteście Panowie inspiratorami i wzorem dla kształtowania charakteru współczesnego mężczyzny.Powodzenia w wypełnianiu zobowiązań Kodeksu!

Możliwość komentowania jest wyłączona.