Jezus zaproszony na walentynki

Walentynki dla Jezusa! Walentynki w kościele i to dla Jezusa. Zamiast szalonego występu gwiazdy, Msza Święta i Adoracja Najświętszego Sakramentu, zamiast zabawy na parkiecie, wspólne uwielbianie Boga i opowieści o misjach w Peru.

Nieszablonowy sposób na świętowanie Walentynek wymyśliła grupa młodzieżowa działająca przy klasztorze o. Franciszkanów „ Wataha św. Franciszka” , która stwierdziła, że nie powinno obchodzić się tego święta wyłącznie w kontekście miłości romantycznej. Perspektywa tego dnia jest dużo szersza i obejmuje miłość braterską czy rodzicielską.

To pierwsza edycja  „Walentynki dla Jezusa” w naszej parafii. Spotkanie rozpoczęło się od Mszy Świętej i adoracji Najświętszego Sakramentu. Nie zabrakło również modlitwy do świętego Walentego – patrona naszego święta. Po zakończeniu Mszy Świętej młodzi postanowili zaprosić wszystkich chętnych do spędzenia wspólnych Walentynek w Kawiarence Murkowej.

A tam już nie brakowało niespodzianek!

Spotkanie przebiegło w duchu rodzinnego grania przez zespół Nisko Latające Anioły i opowieści misyjnych z Peru które przedstawił ojciec Zbigniew Stanisz.

 Dzień zakochanych to idealna okazja, aby wyrazić swoje uczucia w sposób, który mile oraz czule zaskoczy. Dlatego młodzież przygotowała dla wszystkich zakochanych w Jezusie wyjątkowe domowe ciasto oraz herbaciane kompozycje, które stanowią nie tylko doskonały podarunek, ale i okazję do spędzenia razem romantycznego spotkania, przy filiżance ciepłego naparu. Zapach lubczyku i innych niezwykłych aromatów unosił się w Kawiarence.

Oprócz opowieści i śpiewu był czas na rozmowy i wspólne dzielenie się przeżyciami.

Na koniec każdy, kto pojawił się na walentynkach, otrzymał prezent niespodziankę – o niezwykłej wartości, bo był to „List od Boga”.

W imieniu Watahy św. Franciszka serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie pt. ”Jaka jest istota Wielkiego Postu?”, które odbędzie się 12 marca o godzinie 18.00.

Jedna myśl w temacie “Jezus zaproszony na walentynki”

  1. Walentynki,jak podkreśla autor tego wpisu, obchodzone są w szerokim kontekście miłości.Obejmuje ona przede wszystkim uczucia do Stwórcy / zarówno nasze jak i naszych duchowych przewodników/.Życie kapłana ma sens,o ile zakochał się w Bogu i uwierzył,że On wybrał go dla siebie,by stać się jego najwierniejszym przyjacielem. “Duchowny,ubogacony tym darem,przenosi go na wiernych,jest dla nich wzorem Jezusowej miłości bliżniego”. /J.Z.Kijas OFMconv./Dziękujemy za piękne walentynkowe nabożeństwo oraz miły wieczór pełen atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez Watahę św.Franciszka.

Możliwość komentowania jest wyłączona.