Mamy finalistkę

 


We wtorek, 21 maja 2019 r. w Strachocinie odbył się finał 19. edycji Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach. W tym roku uczniowie zmierzyli się z postacią św Andrzeja Boboli.

Tradycją przedsięwzięć duszpasterskich Archidiecezji Przemyskiej stała się Olimpiada o Wielkich Polakach. Twórcą olimpiady jest ks. dr Paweł Nowogórski. Organizatorem zaś Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym oraz Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu.

Jednym z finalistów tego jest uczennica o . Jacka Wójtowicz z Liceum Dwujęzycznego im . Mikołaja Kopernika w Krośnie Zuzanna Kania. Zajęła 3 miejsce.  Nagrodą jest pielgrzymka do Włoch.

Do 19. edycji Regionalnej Olimpiady o Wielkich Polakach w roku szkolnym 2018/2019 przystąpiło ponad. 230 szkół, a ponad 5 tysięcy olimpijczyków – uczniów przygotowywało ponad 220 katechetów. Przedmiotem olimpiady w tym roku była znajomość życia św. Andrzeja Boboli.
Etap szkolny odbył się 28 listopada 2018 r. Konkurs cieszył się bardzo wysoką frekwencją i zainteresowaniem uczniów w wielu szkołach. Drugi etap Olimpiady przeprowadzono w dniu 28 lutego 2019 r. w sześciu archiprezbiteratach: przemyskim, jarosławskim, łańcuckim, krośnieńskim, sanockim i bieszczadzkim. Uczestniczyło w nim 489 uczniów przygotowywanych przez 174 katechetów z 189 szkół. Komisje w archiprezbiteratach wyłoniły 36 olimpijczyków i zakwalifikowały ich na finał.