FSM – Jak było?

Od 21 do 27 lipca w Kalwarii Pacławskiej miało miejsce 32 Franciszkańskie Spotkanie Młodych. Dokładnie 1070 młodych ludzi w tym 16 osób z klasztoru Franciszkanów w Krośnie dało się ponieść atmosferze jaka zapanowała na tej tym świętym miejscu.

Tematem tego rocznego spotkania młodych z południowej części Polski była Obecność. Obecność Boga w życiu, w Kościele, w sakramentach w drugim człowieku, a także obecność człowieka przed Bogiem.  Wspomniane tematy i zagadnienia były przybliżane przez zaproszonych gości kapłanów jak i świeckich, którzy własnym świadectwem życia  mówili o obecności Boga w ich życiu. 

Centrum spotkania z Bogiem i Jego obecności dobitnie doświadczaliśmy podczas liturgii Eucharystycznej, w pojednaniu z Nim oraz nabożeństw, które mówiły nam o wielkiej miłości i byciu blisko Boga w życiu człowieka.

Nie zabrakło zabawy, radości co stało się świetną okazją do budowania relacji i dzielenia się wzajemna obecnością, przez sport, taniec i sztukę.

Czas pełen odkryć i refleksji i radości. Czas, który pozwolił ugruntować i uregulować wiele spraw w życiu młodego człowieka, czas, który daje nadzieję i optymizm idąc przed siebie.

Więc zdjęć jak i nagrań z konferencji znajdziecie tutaj.