EDK we wrześniu – szczegóły.

Od ostatniej zapowiedzi o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która ma mieć miejsce w dniu 13 września obiecaliśmy wam więcej informacji.
Otóż scenariusz jest ten sam z niewielkimi zmianami. Ta EDK obywa się tylko w ramach Rejonu Krosno. Więc co następuje:
1. Msza św. o 20.00 w kościele Franciszkanów w Krośnie.
2. Po Mszy św. wyjście na trasy EDK Rejonu Krosno.
3. Rozważania są te same, które były w okresie na EDK w Wielkim Poście 2019. Jeśli ktoś nie ma jest możliwość wydrukowania ze stronywww.edk.org.pl można też posłużyć innymi rozważaniami z poprzednich lat. Można też posłużyć się aplikacją darmową na telefon ściągając na smartfona nazwa – EDK.
4. Mapy i opisy poszczególnych tras znajdziemy na stronie www.edk.org.pl.
5. 12 września o 18.00 w salce klasztornej spotkanie dla chętnych i idących pierwszy raz. na temat EDK z o. Jackiem Wójtowiczem. Jest możliwość otrzymania pakietu EDK na ten rok. Liczba pakietów jest ograniczona.
6. Nie ma żadnych zapisów przez internet. Jest to indywidualna forma duchowości. Przeżycia w drodze, w ciszy, w ruchu i trudzie oraz bólu Męki Jezusa pragnąc też zmienić siebie będąc blisko Jezusa.
7. Nasza odpowiedzialność kończy się z zakończeniem Mszy św. reszta a więc wybór trasy przestrzegania standardów jakie są założone w zasadach przeżywania EDK zależą tylko od ciebie. Zasady i standardy pomagają ci tylko w godnym przeżyciu takiej formy duchowiści, która się sprawdza od wielu lat gdzie owocem jest wciąż wzrastająca liczba osób uczestniczących w EDK na całym świecie. Mówią jak dokonują zmian w swoim życiu. O tym wszystkim jest mowa na www.edk.org.pl.
8. Przemyśl, przemódl i podejmij wyzwanie.

Poniżej prezentujemy film z ostatniej EDK. Krosno.

o. Jacek Wójtowicz lider EDK.Krosno.