50-ta rocznica ustanowienia Parafii Franciszkanów w Krośnie.

Witaj Krośnieńska Maryjo! Tyś nasza Pani

Która Syna w niebie błagasz za grzesznikami:

W Twym obrazie Cię witamy i swą Matką nazywamy,

Pani Murkowa!”

               „ Przychodzimy do Ciebie Krośnieńska Pani w Twoje święto i  dziękujemy Ci za opiekę, miłość, a dziś szczególnie za 50- lat od ustanowienia naszej parafii.  Dnia 1 września 1969 r. Ks. bp. Ignacy Tokarczuk wydał dekret o ustanowieniu naszej parafii; załącznik do dekretu, z ulicami naszej parafii, ukazał się 8 czerwca 1970 r., a parafia powstała faktycznie w dniu 1 lipca 1970 r.

Dziś rozpoczynamy rok jubileuszowy, a pragniemy go zakończyć z Bożą pomocą 14 czerwca 2020 r.” – tak rozpoczął powitanie o. Krzysztof Janas – proboszcz parafii. 

Uroczystością Matki Bożej Murkowej i 50 –lecia powstania parafii w   dniu 8 września 2019 r.  przewodniczył Ordynariusz Archidiecezji Przemyskiej ks. abp. Adama Szal. W czasie uroczystości 21 osób przyjęło sakrament bierzmowania. Byli obecni:  delegat o. Prowincjała o. Robert Kiełtyka – sekretarz naszej Prowincji, przełożeni krośnieńscy, o. prof. Emil Kumka redaktor książki “Franciszkanie z Krosna”, o. Damian Synowiec – współredaktor, o. Tadeusz Pobiedziński z Paragwaju, delegacji z klasztorów południa, księża proboszczowie z Krosna  i licznie zaproszeni goście.