Po EDK w krośnie.

 

W dniu 13 września z racji Święta Podwyższeni Krzyża Świętego odbyła się  kolejna Ekstremalna Droga Krzyżowa rejonu Krosno. Wydarzenie to rozpoczęła Msza św. o godzinie 20.00 pod przewodnictwem o. Jacka Wójtowicz lidera rejonu Krosno.Dla niektórych już kolejna w życiu, dla innych wydarzenie po raz pierwszy raz w życiu i mam nadzieję nie ostatni. Niektórzy pytają mnie, którą trasą ja poszedłem. Jana Pawła II. Droga którą ani nie przygotowałem ani jeszcze dotąd nie szedłem. Fajna. Można powiedzieć dla początkujących. Ale tu nie o to przecież chodzi. Chodzi o każdego z was kto przeszedł lub nie dokończył bo coś się wydarzyło. Jak w życiu. Ale zawsze możemy wrócić na nią i ją dokończyć. Nie wszystko się zawsze udaje. Ważne jest się nie poddawać i brnąć do przodu w tym co jest dobre. Wiadomo dobro wymaga wysiłku i poświęcenia. Widać to po dobrych owocach. Więc trzeba być czujnym jak na EDK, aby się nie pogubić.
Cieszę się z tak licznego jak na ten czas udziału wielu z was. Przyznaję nie spodziewałem się tego. Za udział moich uczniów, których uczyłem i uczę obecnie. Fajnie, że jesteście. Dziękuję za młodych ludzi i tych którzy duchowo są młodzi. To właśnie jest najważniejsze. To tak naprawdę od was zależy rozwój ten formy duchowości jaką jest EDK. Po waszej frekwencji i wewnętrznym zaparciu i determinacji widać żę więcej czegoś więcej w waszym życiu duchowym i codziennym. Mówcie o EDK to wy jesteście siłą rozwoju tej formy duchowości połączoną z trudem, wyzwaniem, walką i determinacją. Dzielcie się chętnie w komentarzach na temat co wam EDK daje, jakie nowe odkrycia. Nie bójcie się, Tyle hejtu się szerzy, czemu nie przeciwstawić się temu dzieląc się tym co dobre, odkrywcze i motywujące. Człowiek EDK i Chrześcijanin XXI wieku to człowiek odważny, otwarty i wychodzący do, a nie tchórzliwy, obojętny i byle jaki. Odwagi!!!.
To takie moje przemyślenia jakie zrodziły się podczas wczorajszego EDK. Teksty czerpałem z rozważań EDK z 2016 r. POLECAM.

o. Jacek Wójtowicz.

Jedna myśl w temacie “Po EDK w krośnie.”

  1. Cieszy fakt,że tak liczne grono młodych wzięło udział w ostatniej EDK.To oznaka dojrzałości,reakcja na nowe trendy duchowości chrześcijańskiej.Nie bez znaczenia jest postać lidera regionu,O. Jacka Wójtowicza,który nie tylko wkłada serce w wychowanie i kształcenie naszych dzieci, ale motywuje ich swoim przykładem,zaangażowaniem oraz pomysłami , by zarzucili bierną postawę ,,kanapowicza”.Brawo dla Ojca i tych,którzy znajdują odwagę ,aby zmieniać siebie i innych,podążać za Chrystusem nowymi szlakami we współczesnym świecie.,,Młodości!ty nad poziomy wylatuj!”

Możliwość komentowania jest wyłączona.