II rekolekcje męskie przeniesione.

 

Wobec aktualnej sytuacji związanej z zagrożeniem zarażenia się koronawirusem SARS-Cov-2 wywołującym chorobę COVID-19, w nawiązaniu do Zarządzenia nr 1/2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2020 r. oraz biorąc pod uwagę zaplanowane wcześniej uroczystości i wydarzenia religijne na terenie Archidiecezji Przemyskiej, organizatorzy II Męskich Rekolekcji informują, że rekolekcje odbędą się w innym terminie. O dokładnej dacie poinformujemy jak tylko będzie ona nam znana.

Decyzję tę podejmujemy jako Męska Strona Rzeczywistości w pełnej odpowiedzialności za życie i zdrowie Wasze i Waszych Rodzin.  

Jak się utarło w Polsce, że rekolekcje to głównie w Wielkim Poście. Fakt jest to szczególny czas, ale nie można się ograniczać, lecz opierać się na priorytetach i działaniu odpowiedzialnym. 

Dyskusja w gronie naszej wspólnocie była poważna i odważna, nawet do podjęcia działań w celu stworzenia platformy on-line. 

Ale doszliśmy do wniosku, że nie będzie jednak to samo co w kościele, na żywo czując atmosferę jedności i wspólnoty w Adoracji Najświętszego Sakramentu, Świadectw oraz Liturgii Eucharystycznej. 

Rekolekcje są przeniesione w czasie. Tematyka jest i będzie wciąż aktualna. O terminie odbycia rekolekcji poinformujemy Was niezwłocznie.

Cała sytuacja obecnego czasu powinna wzbudzić w nas refleksję nad słowami Jezusa “Czuwajcie bo nie znacie dnia ani godziny”. 

Zapraszam na Męski Różaniec w dniu 16 marca br. pod Krzyż Papieski w Krośnie oraz na Ekstremalną Drogę Krzyżową rejonu Krosno. 

Liderzy MSR Krosno

o. Jacek Wojtowicz, Bartek Polak, Krzysztof Adamczyk.