Komunikat Odnośnie EDK 2020 r.

Komunikat rzecznika prasowego EDK w związku z panującą pandemią koronawirusa

Istotą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest indywidualna, samotna wędrówka w nocy. EDK jest projektem globalnym, dlatego inicjatorzy zachęcają, aby uczestnicy podjęli intencję modlitwy o ustanie pandemii koronawirusa.

EDK, jako wydarzenie nie zostaje odwołane ponieważ, każdy wędruje w samotności. Nie ma konieczności wspólnego uczestniczenia we Mszy Świętej na rozpoczęcie EDK. Dotyczy to miejscowości, w których ilość osób uczestnicząca we Mszy Świętej była znacząca. W tym roku można zaplanować początek EDK w mniejszym gronie. Na przykład w gronie przyjaciół przy przydrożnym krzyżu, czy pod kościołem

W Polsce przygotowano kilkaset tras EDK. Na stronie www.edk.org.pl można znaleźć odpowiednią dla siebie trasę i wybrać tę, która będzie odpowiednia. Szczegóły znają liderzy poszczególnych tras EDK.

ks. Zbigniew Gełdon – rzecznik #EDK

W związku z powyższym komunikatem rzecznika prasowego EDK co do odbycia się tego religijnego wydarzenia w Rejonie Krosno w 2020 r. co następuje:
EDK w Rejonie Krosno odbędzie się w dniu 3 kwietnia br. z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Wraz z rozwojem sytuacji na bieżąco prosimy obserwować wiadomości co do:
1 Mszy św. o godzinie 20.00 – może jej nie być. Będzie tylko błogosławieństwo przed kościołem rozsyłające nas na poszczególne trasy.
2. Pakiety będą rozdawane od poniedziałku 30 marca do 2 kwietnia br. od 18.00 do 20.00 zachowując odpowiednią ilość osób w sali.
3. Dla większego rozproszenia na trasach jest przygotowanych 7 tras w tym 2 nowe.
4. Zachęcamy do nabycia pakietów. Bo jeśli nie teraz to mamy już w tradycji edycję naszego rejonu we wrześniu z racji święta Podwyższenia Krzyża Świętego.
5. Zachowujemy odpowiedzialność i rozsądek a nie brawurę i lekkomyślność.
6. Podkreślam, że jest to indywidualna forma duchowości i taki miała, ma i będzie miała taki charakter. Zachowanie wszelkich standardów z modyfikacją co do odbycia Mszy św. dalej, w milczeniu, w jak najmniejszych grupach, w skupieniu na intencji oraz rozważaniach przeznaczonych na obecny rok jest jak najbardziej z godne z wytycznymi jaki nakładają na nas rząd i Konferencja Episkopatu Polski.
Bądźmy w kontakcie.

Jacek Wójtowicz – lider EDK w Krośnie.