Co dalej z EDK 2020.

Komunikat rzecznika EDK. (Aktualizacja)

Inicjator Ekstremalnej drogi Krzyżowej, ks. Jacek Stryczek wraz z osobami wspierającymi EDK proszą o duchowe przeżycie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Ks. Stryczek w przesłaniu skierowanym do liderów i uczestników EDK pisze: „Mam nadzieję, że wszyscy rozumieją, że w obecnym czasie, EDK to przede wszystkim droga duchowej pracy nad sobą. Na tym etapie nie mówimy o żadnych propozycjach terminów nocnej wędrówki. Zachęcamy natomiast do tego, aby LUDZIE EDK wzięli na siebie duchową odpowiedzialność za modlitwę o uwolnienie świata od pandemii”.
Od Środy Popielcowej trwają rekolekcje, które są umieszczane na profilach społecznościowych #EDK. Zostały przygotowane rozważania dotyczące Drogi Przebaczenia, które można pobrać na stronie www.edk.org.pl
W związku z pandemią wirusa, tegoroczna EDK we wcześniej zaplanowanych terminach stanie się drogą w wymiarze duchowym.
Módlmy się o ustąpienie pandemii wirusa, o siłę i zdrowie dla tych, co zmagają się z zakażeniem, za ich rodziny, za personel medyczny. Ufam, że wyjdziemy z tego razem, silniejsi.

ks. Zbigniew Gełdon – rzecznik #EDK

—————————————————————————-

Z powyższej informacji jasno wynika, że przybieramy inną formę EDK na czas działania pandemii Koronawirusa. Jaką będziemy was jako Rejon Krosno na bieżąco informować.

  1. Nadal  trwają zapisy na EDK w Rejonie Krosno. Na podstawie tych zapisów będziemy też zamawiać odpowiednią ilość pakietów. W obecnej sytuacji nabierają one znaczenia historycznego.  Pakiety wydawane będą od 30 do 3 kwietnia od 18 – 20 w salce przy klasztorze zachowując wszelkie związane zasady przebywania w skupiskach ludzkich.
  2. EDK to nie jednorazowe i jedyne wyjście w Wielkim Poście. Jest to ono tak skonstruowane od samego początku, że skupia się na człowieku, który podejmuje wyzwanie zmiany swego życia razem z cierpiącym Chrystusem. Jest więc indywidualną formą duchowości człowieka i jego rozwoju na płaszczyźnie duchowej i cielesnej. Możesz iść kiedy tylko chcesz i ile razy chcesz w roku kalendarzowym.
  3. Na obecny czas nie rekomendujemy jako Rejon Krosno żadnego wyjścia w trasę, jednakże wciąż ty podejmujesz decyzję i robisz to na  własną odpowiedzialność,  zwłaszcza w obecnym czasie. 
  4. Trwają prace nad formą jaką przyjmiemy Duchowej Wędrówki w dniu 3 na 4 kwietnia 2020 r. zachowując wszelkie zgodne z zasadami państwowymi i Konferencji Episkopatu Polski. Będziemy na bieżąco informować Was o tym.