III Nocne Rekolekcje dla mężczyzn.

Już trzeci raz w dniach od 11 do 13 marca br. od godziny 21 do 23, zapraszamy mężczyzn na Nocne Męskie Rekolekcje do Franciszkanów w Krośnie.  W tym roku wygłosi je o. Artur  Gałecki przeor  klasztoru  Dominikanów  w Rzeszowie. 

Ojciec Artur ponadto jest proboszczem parafii, duszpasterzem rodzin, odpowiedzialny za katechezy przedmałżeńskie i mediacje rodzinne, asystent Centrum Pomocy Rodzinie Przystań. Jedyny dominikanin w Polsce a i prawdopodobnie na świecie z licencją pilota

Kiedy znajomi i bliscy pytają go, po co duchownemu licencja pilota, odpowiada – “No jak to po co, żeby latać! …Latanie jest fajne i warto robić w życiu coś, co sprawia że inne rzeczy nam wychodzą…”

Jest bardzo inspirującym duchownym i mówcą, który posiada wspaniały kontakt z ludźmi, a tajniki wiary przedstawia w sposób, który  ożywia serce i uaktywnia to wszystko, co w człowieku dobre i warte pielęgnowania.

Zdobycie licencji pilota było jego wielkim marzeniem, które udało się zrealizować. Do tej pory za sterami spędził ponad 100 godzin. Pilotuje lekkie samoloty TECAM.

Na pytanie, jakim jest pilotem, odpowiada żartobliwie : “Chciałbym być żywym i to jest dla mnie najważniejsze. Mieć doświadczenie, a to nabywa się popełniając błędy. Nie da się inaczej.

Świadectwa o wierze i jej praktykowaniu powiedzą:

Łukasz Łagożny (ur. 1981 r.) alpinista i himalaista, pierwszy mieszkaniec Podkarpacia, który zdobył Koronę Ziemi. Kilka lat temu, rozkochał się w górach wysokich i jako cel postawił sobie zdobycie dziewięciu najwyższych szczytów na poszczególnych kontynentach.

Zaczął od szczytu Elbrus w 2009 roku (5642 m n.p.m.). Następnie zdobył Aconcague (6962 m n.p.m.) i Mont Blanc (4807 m n.p.m.). W 2013 roku wszedł na najwyższy szczyt Ameryki Północnej – Denali, znany jako McKinley (6194 m n.p.m.), a w 2013 na Kilimandżaro (5895 m n.p.m.). Po drodze atakował Chan Tengri (7010 m n.p.m.) w Kirgistanie i zdobył Pik Lenina (7134 m n.p.m.). W 2017 roku wspiął się na najwyższe szczyty Australii i Oceanii – Górę Kościuszki (2228 m n.p.m.) i Puncak Jaya (4884 m n.p.m.). W 2018 roku jako pierwszy mieszkaniec Podkarpacia, stanął na najwyższej górze świata – Mount Everest (8848 m n.p.m.). 27 grudnia 2019 roku zdobył Masyw Vinsona na Antarktydzie, kończąc w ten sposób swój dziesięcioletni projekt Podkarpacka Korona Ziemi.

 

Drugim naszym gościem,  będzie Mariusz Ferenczak. Mąż, ojciec, przedsiębiorca, sportowiec.  Jego maksyma życiowa to słowa: