Pielrzymka piesza do Kalwarii Pacławskiej.

Zapraszamy do udziału w kolejnej jubileuszowej bo 20 Pieszej Pielgrzymki Krosno – Kalwaria Pacławska w dniach od 9 – 12 sierpnia 2022 r.

Wracamy do czasów sprzed pandemii. Pełny wymiar trzy dniowego wędrowania z Bogiem i ludźmi. Mamy nadzieję, że uda nam się także przy zaangażowaniu ludzi wrócić w miarę bezpiecznie na pielgrzymi szlak.
Na obecny moment:
  1. Rozpoczęły się już zapisy pod numerem 886 157 572. Limit uczestników do 100 osób.
  2. Koszt: 120 zł z transportem powrotnym do Krosna z Kalwarii w dniu 12 sierpnia i 90 zł bez transportu.
  3. Spotkanie organizacyjne 31 lipca 2022 o godzinie 18.00 u Franciszkanów w Krośnie w domu duszpasterskim. W tym dniu załatwiamy wszelkie sprawy finansowe.
  4. Trasa pielgrzymki nie zmienia się na obecny czas:
– 9 sierpnia  Krosno – Grabownica.
– 10 sierpnia Grabownica – Tyrawa Wołoska
– 11 sierpnia Tyrawa Wołoska Markowa lub Rybotycze albo
Huwniki.
– 12 sierpnia Kalwaria Pacławska.
 
Wszelkie zmiany będą ogłaszane na spotkaniu w dniu 31 lipca na który bardzo i obowiązkowo zapraszamy.
 
Zwracam się też do Was w ważnej sprawie samochodu do transportu naszych bagaży. Jeśli ktoś może w tej sprawie pomóc proszę o kontakt pod numerem 602 882 159.
 
 Pielgrzymów proszę o zaangażowanie na takich polach jak pomoc medyczna w czasie pielgrzymki. Jest wiele pielęgniarek idących z nami. Mężczyzn do pomocy w kierowaniu ruchem i noszenia nagłośnienia a tak o pomoc grupie muzycznej.
 
Pamiętajmy człowieczeństwo i jego kształtowanie najlepiej sprawdza się i rozwija w działaniu, a pielgrzymka jest ku temu najlepszym sposobem.
 
O. Jacek Wójtowicz – odpowiedzialny za pielgrzymkę.
Szczęść Boże.