Gwiazda na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju – kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu

7 października, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej kaplicę adoracyjną w kościele franciszkanów w Krośnie otworzył metropolita przemyski abp Adam Szal w obecności ordynariusza krakowskiej prowincji franciszkanów o. Mariana Gołąba i licznie zebranych wiernych.

„Modlimy się (…) o dar pokoju w myśl franciszkańskiego zawołania ‘pokój i dobro’. Chcemy, by ten pokój zapanował między ludźmi, między narodami, żeby ustały wojny. Chcemy, także aby ten pokój zapanował w naszych sercach” – mówił ksiądz arcybiskup.

„Niech dla każdego, kto spotka się tutaj, w tej franciszkańskiej świątyni na Mszy świętej, czy też na adoracji Najświętszego Sakramentu to przesłanie ‘Idźcie w pokoju Chrystusa’ będzie zobowiązaniem, by ten pokój swój w sercu, osiągnięty przez udział w Eucharystii i adoracji zanieść do świata, który nas otacza” – apelował pasterz archidiecezji.

Do kaplicy adoracji została specjalnie wykonana monstrancja przez Mariusza Drapikowskiego, gdańskiego artystę, bursztynnika, twórcę sztuki sakralnej, specjalizującego się w złotnictwie. On też stoi za tym modlitewnym przedsięwzięciem, które zatacza coraz szersze kręgi w kraju i za granicą.

„Dziękuję Bogu, że ta piękna świątynia też się staje Gwiazdą na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju i że będzie tu trwała adoracja o pokój w naszych sercach, w naszych rodzinach” – mówił artysta, zachęcając wiernych, aby trudne sytuacje, problemy małżeńskie rozwiązywać w kaplicy adoracji.

Na zakończenie uroczystej inauguracji wieczystej adoracji prowincjał franciszkanów odczytał specjalną modlitwę o pokój przed Najświętszym Sakramentem.

jms

https://www.franciszkanie.pl/artykuly/kosciol-franciszkanow-w-krosnie-kolejna-gwiazda-na-plaszczu-maryi-krolowej-pokoju