Szlachetna Paczka u Franciszkanów.

 

Jak robimy to już od kilku lat, tak i w tym roku bierzemy udział  Szlachetnej Paczce. Zapraszamy do udziału w tym dziele. Przy koordynacji i zaangażowaniu logistycznym  Formacji Męskiej Tożsamości działającej przy naszym kościele i klasztorze rozpoczynamy zbiórkę funduszy na zrealizowanie paczki dla wybranej rodziny. Datki prosimy wpłacać na konto 97 1240 2311 1111 0011 0201 7653 z dopiskiem Szlachetna Paczka. Nadwyżka pieniędzy pozwoli nam wybrać kolejną rodzinę potrzebującą pomocy.  Koordynator z ramienia klasztoru o. Jacek Wojtowicz kontakt tel. 602 882 159.

Historia Rodziny

Pani Edyta wiodła spokojne i szczęśliwe życie u boku ukochanego męża. Niestety ponad dziesięć lat temu mężczyzna miał prawdopodobnie zawał, w wyniku którego po kilku miesiącach w szpitalu zmarł. Kobieta została sama z synami – Tomkiem i Marcinem. Po kilku latach związała się z innym mężczyzną, z którym ma najmłodszą córkę Agatkę. Niestety relacje z nim nie układy się dobrze i są w trakcie rozwodu. Pani Edyta ma poważne problemy ze zdrowiem, każdy dzień zaczyna od tabletki przeciwbólowej, a nawracające rwy kulszowe zmusiły ją do przeprowadzenia dokładnych badań. Okazało się, że ma poważne zwyrodnienie kręgosłupa wymagające operacji. Kobieta jednak nie zgadza się na nią z uwagi na dzieci. Młodszy syn od niedawna skarży się na bóle w klatce piersiowej, jest w trakcie konsultacji kardiologicznych, prawdopodobnie choroba ojca była dziedziczna. Pani Edyta pracuje na pół etatu. Rodzina utrzymuje się z jej pracy, renty po zmarłym mężu, alimentów oraz programu Rodzina 500+ (razem 3900 zł). Po odliczeniu kosztów utrzymania oraz leków (razem 1335 zł) na osobę miesięcznie pozostaje 641 zł.

Piękno Rodziny

Rodzina mimo trudnych doświadczeń jest bardzo zżyta, lubią spędzać czas razem. Pani Edyta uwielbia kwiaty, nie brakuje ich w żadnym pomieszczeniu w domu, są piękne i okazałe. Widać, że „ma do nich rękę”, gdyż pięknie kwitną. Lubi też przygotowywać przetwory na zimę. Najstarszy syn Tomasz interesuje się rolnictwem, w przyszłości na poważnie chciałby zająć się uprawą roślin. Sam naprawia też sprzęty rolnicze. Marcin interesuje się elektryką, to w tym kierunku widzi swoją przyszłość. Najmłodsza Agatka uwielbia wszystko, co związane z popularną bajką Psi Patrol. Chodzi do przedszkola, w którym ma dużo kolegów i koleżanek, bardzo lubi też bawić się ze swoim kotem.

 Potrzeby Rodziny 

  1. Odkurzacz

Stary odkurzacz cały czas się psuł. Marcin starał się go sam naprawić, kilka razy mu się to udało, ale teraz to już niemożliwe.

2. Tablet

Rodzina nie ma ani laptopa ani tabletu. Sprzęt bardzo by się przydał dzieciom do nauki, odrabiania lekcji i do kontaktu z rówieśnikami. Rodzina ucieszy się też z używanego w dobrym stanie.

3. Żywność trwała

Zużywa się jej bardzo dużo, a jest potrzebna codziennie.

4. Środki czystości

5. Ręczniki

6. Drewno na zimę 5 m3

7. Szczególne upominki: Edyta: kosmetyki, Tomasz: klucze nasadowe, Marcin: klucze płaskie, Agata: puzzle psi patrol.