JARMARK FRANCISZKAŃSKI – 4 czerwca

Serdecznie zapraszamy na Jarmark Franciszkański 4 czerwca (niedziela) w godz. 14-19. Po kilku latach reaktywujemy to radosne wydarzenie, które ma na celu zjednoczyć parafian, sympatyków i turystów naszego miasta. Pragniemy przy naszym klasztorze (ul. Franciszkańska 5) stworzyć przestrzeń dla spotkania rodzin, zabawy dzieci oraz przekazu wiary.

W programie główny koncert duetu GGDUO (małżeństwo Gabriela i Wojciech Gąsior), którzy tworzą autorską muzykę. Są bardzo dobrze rozpoznawalni w świecie muzyki chrześcijańskiej tworząc ciekawe projekty i śpiewając o wierze, relacjach rodzinnych i małżeńskich. Ich koncert odbędzie się  w dwóch częściach by więcej osób mogło ich usłyszeć w różnym czasie (cz. I 16:15-17, cz. II 18:15…). W ciągu dnia na scenie wystąpią również osoby z Ukrainy oraz Laureaci Festiwalu Dziecięcego.

Posłuchaj GGDUO na Youtube m. in. – Moja Cisza, W Chrystusie mym, Przytulanka, Las, Oczy … oraz Gabi GąsiorJeszcze będzie pięknieSkarb, To i ja, Zakochałam się, Czas to miłość.

Ponadto liczne atrakcje takie jak: animowane zabawy, dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci, malowanie twarzy i salon fryzjerski, piknik naukowy, dogoterapia, pokaz sprzętu Straży oraz Policji.

Nie zabraknie stoisk gastronomicznych (m. in. lody, napoje, ciasto, kiełbasa z grilla, kawa, herbata).

Przez cały czas Jarmarku będzie możliwość zobaczyć wyjątkową wystawę „Samarytanie z Markowej” o heroicznej postawie Rodziny Ulmów, którzy mimo grożącej im kary śmierci ratowali Żydów ukrywając ich w swoim domu. W 1995 r. Instytut Yad Vashem w Jerozolimie uhonorował pośmiertnie Józefa i Wiktorię Ulmów tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Cała rodzina (rodzice, siedmioro dzieci – w tym jedno nienarodzone) już 10 września 2023r. będą przez Kościół beatyfikowani w Markowej k. Lańcuta (75 km stąd)!

Cały dochód z Jarmarku będzie przeznaczony dla wsparcia rodzin gromadzących się przy klasztorach naszych współbraci, franciszkanów, w Ukrainie (mamy 5 klasztorów: Lwów, Bołszowce, Maćkowce, Boryspol i Kremenczuk).

Bądźmy razem, zaprośmy rodzinę, sąsiadów i znajomych by cieszyć się ze spotkania z drugim człowiekiem i wzmocnić swoją chrześcijańska wiarę przez wstawiennictwo Matki Bożej Murkowej, Obrończyni Wiary, Patronki Krosna.

Czekamy na Was! Franciszkanie i zespół organizacyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.