Kaplica Oświęcimów – zakończono tegoroczny zakres prac przy dwóch elewacjach

Kaplica Oświęcimów – jeden z najcenniejszych zabytków Krosna pięknieje. W ostatnich dniach dokonano odbioru prac wykonanych przy elewacjach – zachodniej (fasada) i północnej. Wymieniono zdegradowane tynki, w płycinach położono tynki scalające i pomalowano w kolorze złamanej bieli. Dolne partie elewacji, pilastry oraz gzyms wykonano z cementu romańskiego. Koszt prowadzonych prac wyniósł 182 tys. zł i został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz Darczyńców.  Wszystkim Ofiarodawcom z serca dziękujemy.

Czytaj dalej Kaplica Oświęcimów – zakończono tegoroczny zakres prac przy dwóch elewacjach

Szlachetna Paczka u Franciszkanów.

 

Jak robimy to już od kilku lat, tak i w tym roku bierzemy udział  Szlachetnej Paczce. Zapraszamy do udziału w tym dziele. Przy koordynacji i zaangażowaniu logistycznym  Formacji Męskiej Tożsamości działającej przy naszym kościele i klasztorze rozpoczynamy zbiórkę funduszy na zrealizowanie paczki dla wybranej rodziny. Datki prosimy wpłacać na konto 97 1240 2311 1111 0011 0201 7653 z dopiskiem Szlachetna Paczka. Nadwyżka pieniędzy pozwoli nam wybrać kolejną rodzinę potrzebującą pomocy.  Koordynator z ramienia klasztoru o. Jacek Wojtowicz kontakt tel. 602 882 159.

Czytaj dalej Szlachetna Paczka u Franciszkanów.

Gwiazda na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju – kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu

7 października, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej kaplicę adoracyjną w kościele franciszkanów w Krośnie otworzył metropolita przemyski abp Adam Szal w obecności ordynariusza krakowskiej prowincji franciszkanów o. Mariana Gołąba i licznie zebranych wiernych.

„Modlimy się (…) o dar pokoju w myśl franciszkańskiego zawołania ‘pokój i dobro’. Chcemy, by ten pokój zapanował między ludźmi, między narodami, żeby ustały wojny. Chcemy, także aby ten pokój zapanował w naszych sercach” – mówił ksiądz arcybiskup.

Czytaj dalej Gwiazda na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju – kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu