19 kwietnia br. w piątek na zakończenie Tygodnia Biblijnego zapraszamy do udziału w „MARATONIE BIBLIJNYM”. W tym roku przewidziana jest Księga Dziejów Apostolskich.

Rozpoczynamy o godzinie 18.00. Zakończenie Mszą św. o 24.00. Osoby, które by chciały wziąć udział w czytaniu proszone są o zapisanie się przez formularz zapisowy przez podany link: https://forms.gle/Sd4Gexmj9LqMriHC8

 

Staramy się raczej o bycie w miarę możliwości na całym wydarzeniu.

Ilość uczestników ma wpływ na częstotliwość czytania fragmentów przez osobę.

 

Od 14 do 20 kwietnia br. będziemy przeżywali 16 tydzień biblijny. Czym jest dla nas i jakie są w niej zawarte słowa, wydarzenia każdy z nas powinien wiedzieć. Czy tak jest? Każdy już na to pytanie musi odpowiedzieć sobie sam.

 

Przez cały ten tydzień będzie okazja do wsłuchania się podczas liturgii Mszy św. w Słowo Boże i jakie ono pozostawia po sobie ślad w naszym życiu.

 

Jednym ze sposobów czytania Pisma Świętego, a jest ich około 12, to czytanie we wspólnocie. Tak zwane „od deski do deski”. Szersze spojrzenie na dużą partię danego fragmentu Pisma Świętego, pozwala na większe zrozumienie danego fragmentu w szerszym kontekście danej księgi.