Formacja Męskiej Tożsamości – odwiedź nas.

Już jest oficjalna nasza strona internetowa męskiej wspólnoty Formacja Męskiej Tożsamości. Zapraszamy do odwiedzenia. Tam dowiecie się kim jesteśmy i jak nasza wspólnota się formuje przez cały rok. Okres formacji trwa od września do czerwca. A od lipca do końca sierpnia trwa czas na wstąpienie do naszej wspólnoty pierw na zasadzie kandydata przez formularz. TUTAJ.

Czytaj dalej Formacja Męskiej Tożsamości – odwiedź nas.

Wigilia Zesłania Ducha Świętego

Zapraszamy na Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego 27 maja 2023.
Rozpoczynamy Eucharystią o g. 19:30, następnie konferencja, świadectwa, uwielbienie adorując Najświętszy Sakrament oraz modlitwa wstawiennicza.
🔸 1 Kor 12, 3b – „Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: «Panem jest Jezus»”.

Odszedł do domu Ojca śp. o. Jacek Szeligowski

Śp. o. Jacek Szeligowski odszedł do domu Ojca 12 maja po g. 20 w szpitalu w Zgorzelcu w wieku 55 lat (35 lat w zakonie, 27 lat kapłaństwa). Ostatni etap życia przeżył w Pieńsku. Wcześniej pracował m. in. w naszej krośnieńskiej parafii. Dziękujemy Bogu za wszelkie dobro, które otrzymaliśmy przez życie i posługę o. Jacka, a Matka Boża niech wprowadzi Go do nieba. Polecajmy Miłosiernemu Panu duszę + o. Jacka w naszych osobistych i wspólnotowych modlitwach.

Czytaj dalej Odszedł do domu Ojca śp. o. Jacek Szeligowski

Źródło Życia – nowa wspólnota przy parafii

Wspólnota „Źródło Życia” powstała przy parafii Franciszkanów w Krośnie jako owoc ewangelizacji dwóch edycji kursu Alpha dla dorosłych w 2021 i w 2022 roku. W tym miejscu dziękujemy Bogu i wszystkim, którzy pomogli i podjęli się tej ewangelizacji z katolickich wspólnot: „Winnica Pana” w Sanoku oraz „Emmanuel”.
Dokładnie 27 września 2022 roku w kaplicy Matki Bożej Różańcowej Wspólnota zapoczątkowała drogę formacji chrześcijańskiej za wstawiennictwem Maryi, św. Józefa i św. Franciszka z Asyżu. Obecnie do wspólnoty należy 35 osób wchodząc w przymierze odnawiane co roku, a przygotowuje się kolejne 17 osób. Założycielem i opiekunem wspólnoty z ramienia klasztoru jest o. Piotr Odój, a wybranym liderem Dominika Landorf. 

Czytaj dalej Źródło Życia – nowa wspólnota przy parafii