EDK – 15 -09 – 2017

 

Drodzy Ekstremalni i ci którzy po raz pierwszy pójdą na Ekstremalną Drogę Krzyżową.  Zapraszam was na podjęcie tego trudu  z racji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, które w Kościele obchodzimy 14 września. Wiemy czym jest dla nas Krzyż. Znakiem wiary, ale i miejscem pokonania zła przez największą miłość jaką jest nasz Zbawiciel JEZUS CHRYSTUS. Wielu od zarania dziejów oddało życie broniąc obecności tego znaku w świecie. To dzieje się też po dziś dzień. Dla nas ten znak jest też motywacją do zmian na lepsze tam gdzie żyjemy. Stąd też i hasło wrześniowe nawiązujące do EDK Wielkiego Postu 2017 : ZMIANA NIE PRZYJDZIE SAMA MUSISZ JEJ POMÓC. 

Zasady uczestnictwa? Takie same jak podczas EDK w Wielkim Poście 2017. Czytaj o tym tutaj

Wyjątkiem jest to, że nie będzie pakietów. Ale wszystkie potrzebne materiały pobieramy  /mapy i opisy tras rozważania Drogi Krzyżowej na rok 2017 ta sama co w Wielkim Poście/ ze strony internetowej 

Nie ma nowych tras. Są te same: Krosno – Zmiennica – Krosno – 47 km oraz Krosno – Rymanów – 41 km.

PAMIĘTAJ IDZIESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Franciszkanie są ideodawcami, dają tylko propozycję i narzędzia do jej realizacji lecz TY PODEJMUJESZ DECYZJĘ. Podobnie i Chrystus dał ci propozycję a ty i tylko ty podejmujesz decyzję pójścia z Nim.

Spotkanie dla mających mimo wszystko pytania 9 września 2017 r o godzinie 18.00 w salce klasztornej.

Dla celów statystycznych i informacyjnych wypełnij formularz. Dane w nim umieszczone nie będą przekazane osobom trzecim.

Formularz zapisu tutaj