Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu

 29 listopada 2020 r.

  1. Rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania na przyjście Pana Jezusa. Roraty będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału dorosłych, młodzież, a zwłaszcza dzieci z lampionami.  
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które od poniedziałku (30 listopada) Bracia Jacek i Paweł będą roznosić po naszej parafii. Bracia rozpoczną roznoszenie poświęconych opłatków od ul. Żwirki i Wigury, a w następnych dniach będą kierować się w stronę kościoła. 
  3. Dziś rozpoczyna się akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W zakrystii można nabyć świece małe po 6 zł, a duże po 15 zł.  Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest dla rodzin i dzieci, które potrzebują pomocy.
  4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 15.00 rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
  5. Wspólnota Męskiej Strony Rzeczywistości zaprasza na Mszę św. za i w intencjach mężczyzn, która odbędzie się w środę o godzinie 19.30.
  6. Trwa w naszej parafii akcja: Szlachetna Paczka. Zapraszamy chętne osoby do udziału w pomocy rodzinom. Numer konta udostępniony jest na stronie i Facebooku naszej parafii.
  7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po mszy św. wieczornej nabożeństwo i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. W piątek spowiadamy od godz. 7.00 do 8.30 i od 16.00 do 17.30. W sobotę kapłani odwiedzą chorych, po Mszy św. wieczornej kolejne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.  
  8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek święto św. Andrzeja, apostoła; w czwartek św. Franciszka Ksawerego;
  9. Jesteśmy wdzięczni wszystkim Sympatykom i Parafianom za modlitwę, oznaki życzliwości i ofiary składane na tacę i przelewane na konto klasztorne na utrzymanie kościoła i klasztoru. Zapewniamy Was o naszej modlitwie.
  10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  11. Wszystkim parafianom, sympatykom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli.