Ogłoszenia duszpasterskie

Rocznica poświęcenia kościoła – Niedziela

 25 października 2020 r.

  1. Dzisiaj obchodzimy rocznicę poświęcenia naszej świątyni. Wyrażamy Bogu wdzięczność za ten dom modlitwy i sprawowania sakramentów, a także za ludzi, którzy go wybudowali i utrzymują.
  2. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 16.30. 
  3. Na ołtarzach bocznych wyłożone są kartki wypominkowe, na których czytelnie wypisujemy imiona naszych bliskich zmarłych. Wypełnione kartki można składać w zakrystii. Nabożeństwa wypominkowe będą odprawiane od 2 listopada codziennie o godz. 16.30, a w każdy poniedziałek listopada o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach. 
  4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według porządku niedzielnego. Mszy św. na cmentarzu w tym roku nie będzie. U nas o godz. 15.00 Msza św. Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  5. W tym roku Stolica Apostolska rozszerzyła możliwość uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych na cały listopad. Osoby starsze i chore mogą odpusty zyskać bez nawiedzania cmentarza.
  6. W Uroczystość Wszystkich Świętych Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Krośnie przeprowadzi na cmentarzu kwestę na rzecz „Kuchni dla ubogich” oraz schroniska dla bezdomnych i pozbawionych środków do życia. Osoby kwestujące będą zaopatrzone w identyfikatory.
  7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę św. Szymona i Judę Tadeusza, apostołów.
  8. Zgodnie z wytycznymi rządu w kościele może przebywać jedna osoba na siedem metrów kwadratowych, czyli w naszej świątyni 85 osób (strefa czerwona). Prosimy o zachowanie dystansu, dezynfekcji dłoni i noszeniu maseczek.
  9. Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru.
  10. Wszystkim parafianom, sympatykom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.