Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna

 2 maja 2021 r.

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się błogosławieństwo chrzcielnicy, która jest źródłem zbawienia i bramą duchową. Każdemu człowiekowi przychodzącemu do kościoła ma przypominać przyjęty chrzest, czyli moment wszczepienia w Chrystusa i Jego Kościół.
 2. Dziś swoje imieniny obchodzi Zygmunt Mikołajczyk. W intencji solenizanta będziemy modlić się na Mszy św. o godz. 15.00. Natomiast w sobotę swoje imieniny obchodzi br. Stanisław Przepióra. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji w sobotę o godz. 7.00. Drogim Solenizantom życzymy wielu łask i błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Murkowej – polecamy ich Waszej pamięci modlitewnej.
 3. Nabożeństwa majowe odprawiane są w niedzielę o godz. 16.30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 4. Jutro obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, a zarazem Święto Narodowe upamiętniające Konstytucję Trzeciego Maja. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 12.00 i 17.00.
 5. W tym tygodniu pierwsza środa, czwartek i piątek miesiąca. W środę po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy na nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do MB Murkowej i adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. W piątek spowiadamy od godz. 7.00 do 8.30 i od 16.00 do 17.30.
 6. Wspólnota MSR (Męskiej Strony Rzeczywistości) zaprasza na Mszę św. za mężczyzn w najbliższy czwartek o godz. 19.30.
 7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Floriana, męczennika; w czwartek Świętych Apostołów Filipa i Jakuba; w sobotę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 8. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna zostanie przeznaczona na częściowe pokrycie kosztów związanych z modernizacją nagłośnienia. Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie klasztoru i parafii.
 9. Z myślą o krośnieńskich seniorach, a także osobach, które nie posiadają w domu komputera lub mają kłopot z obsługą internetu, w Urzędzie Miasta Krosna ul.Lwowska 28a, zostało przygotowane specjalne pomieszczenie, w którym z pomocą osoby z Gminnego Biura Spisowego, można wypełnić formularz Więcej informacji w gablocie.
 10. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Jan Prajsnar z ul. Grodzkiej i śp. Jerzy Mazur z ul. Żwirki i Wigury. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…
 11. Wszystkim parafianom, sympatykom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli.