Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Matki Bożej Murkowej

12 września 2021 r.

 1. Dziś w Krośnie obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Murkowej, Patronki naszego miasta. Jesteśmy wdzięczni Najświętszej Maryi Pannie, Obrończyni Wiary za opiekę nad nami i naszym miastem. Uroczysta Msza św. z procesją eucharystyczną o godz. 12:30, której przewodniczył będzie o. Marcin Drąg, franciszkanin z Lublina.
 2. Wspólnota MSR zaprasza na męski różaniec, który odbędzie się w czwartek o 21:00 pod krzyżem papieskim.
 3. W sobotę w naszym mieście odbywać się będzie Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. W naszym kościele o godz. 9:30 celebracja „Uklęknij i wstań!” pod przewodnictwem ks. bp Stanisława Jamrozka. O godz. 15:00 uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem, która wyruszy z krośnieńskiego rynku do kościoła pw. św. Piotra i Jana. Tam Adoracja Krzyża oraz Eucharystia Posłania.
 4. Także w sobotę Męska Strona Rzeczywistości organizuje wyjazd do Częstochowy na spotkanie mężczyzn pod hasłem: Oblężenie Jasnej Góry. Więcej informacji na stronie parafii.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w środę Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; w czwartek św. męczenników; Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; w piątek Święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu; w sobotę św. Stanisława Kostki.
 6. W związku z obchodami Dnia Sybiraka w Krośnie, 19 września br. o godz. 12:00 w Bazylice Kolegiackiej „Fara” odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji Sybiraków i Ojczyzny. Po Mszy św. nastąpi złożenie kwiatów pod tablicą poświęconą pamięci Ofiar sowieckiego terroru.
 7. Chór mieszany „Echo” w Krośnie rozpoczyna swój kolejny rok działalności artystycznej. Zapraszamy do zespołu osoby lubiące śpiewać. Próby odbywają się we wtorki o godz. 18:00. Szczegóły na plakacie.
 8. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które zostaną przeznaczone na wykonanie pokrywy na chrzcielnicę oraz prace remontowe prowadzone w domu duszpasterskim.
 9. W ubiegłą niedzielę podczas zbiórki do puszek na pomoc dla Afgańczyków zebraliśmy 1800 zł. Bóg zapłać.
 10. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana nasza parafianka śp. Bogusława Woźnica z ul. Żwirki i Wigury. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu…
 11. Wszystkim parafianom, sympatykom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli.