Ogłoszenia duszpasterskie

14. Niedziela zwykła

3 lipca 2022 r.

 1. Witamy pośród nas Zbigniewa Świerczka, franciszkanina, gwardiana i proboszcza naszego klasztoru w Limie w Peru. O. Zbigniew głosi dzisiaj Słowo i po Mszach św. przy wyjściu z kościoła zbiera ofiary na rzecz misji franciszkańskich. Bóg zapłać za składane ofiary.
 2. Informujemy, że decyzją Ojca Prowincjała do naszej wspólnoty klasztornej dołączył Józef Madura, który przez ostatnie lata pracował w Rychwałdzie. Witamy serdecznie o. Józefa i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Murkowej w pracy duszpasterskiej. Natomiast o. Krzysztof Kukułka, za zgodą Ojca Prowincjała przebywa na rocznym pobycie poza wspólnotą klasztorną w domu rodzinnym zapewniając opiekę starszym i schorowanym rodzicom.
 3. Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca dzisiaj o godz. 15.00, a następnie zmiana tajemnic Różańca św.
 4. Zachęcamy do modlitewnego i materialnego wsparcia powstania Kaplicy Adoracji i wykonania Monstrancji Świętej Rodziny. Osoby pragnące uczestniczyć w tym przywileju zapraszamy do kontaktu z o. Proboszczem. Niech Bóg błogosławi wszystkim, którzy zaangażują się w realizację tego dzieła.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy św. nabożeństwo do MB Murkowej i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w intencji powołań.
 6. Trwa nowenna przez wstawiennictwo św. Jana z Dukli w intencji Ukrainy. Nowenna zakończy się 8 lipca podczas Mszy św. o godz. 17.00. Dzisiaj modlitwy odbędą się na Mszy św. o godz. 15.00. Przekazanie relikwii św. Jana z Dukli dla parafii św. Maksymiliana w Głowience odbędzie się 9 lipca na Mszy św. o godz. 8.00.
 7. Regionalne Centrum Kultury Pogranicza zaprasza do udziału w cyklu koncertów w kościołach krośnieńskiej starówki. Koncert Maryjny – wokalno-instrumentalny odbędzie się w naszej świątyni 9 lipca o godz. 18.15.
 8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; w piątek św. Jana z Dukli, patrona naszej archidiecezji; w sobotę św. męczenników Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy.
 9. Kancelaria parafialna na wakacjach czynna w poniedziałki, środy i piątki od godz. 18.00 do 18.30. W sprawie losowej o każdej porze.
 10. Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie zaprasza małżeństwa na rekolekcyjny weekend tylko we dwoje. Rekolekcje odbędą się w dniach od 5 do 7 sierpnia w Budach Głogowskich. Zapisy pod numerem tel. podanym na plakacie w gablocie (663 366 306).
 11. W dniach od 9 do 12 sierpnia odbędzie się Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Hasłem tegorocznego wędrowania będzie „Rodzina źródłem pokoju”. Zapisy przyjmowane są telefonicznie (numer podany w gablocie – 886 157 572). Koszt 120 zł z transportem powrotnym do Krosna i 90 zł bez transportu. Informacje o pielgrzymce dostępne na stronie parafii. Spotkanie organizacyjne 31 lipca o godzinie 18.00.
 12. Wspólnota Męskiej Strony Rzeczywistości zaprasza w swoje szeregi mężczyzn pragnących poznawać, zgłębiać i rozwijać tożsamość i znaczenie mężczyzny w oparciu o prawdy ewangeliczne. Chęć wstąpienia do tej formacji dokonujemy przez stronę kodekshonorowy.pl. Można też zgłaszać się bezpośrednio do o. Jacka. Czas do przyjmowania osób do wspólnoty do końca sierpnia. Przyjmujemy mężczyzn od 18 roku życia.
 13. W ubiegłą niedzielę zbiórka na rzecz misji franciszkańskich na Ukrainie wyniosła 12 112 zł i 5 euro.
  Piotr Franków dziękuje za Wasze wrażliwe serca, dobroć i udzieloną pomoc.
 14. W przyszłą niedzielę taca remontowa przeznaczona zostanie na prace prowadzone w Kaplicy Matki Bożej Różańcowej i domu duszpasterskim. W kaplicy wymieniona została instalacja elektryczna i pomalowane ściany. W najbliższym czasie zamontowane zostanie nowe oświetlenie, oraz alarm wraz z kamerą, tak by zadbać w przyszłości o właściwe zabezpieczenie Najświętszego Sakramentu.
 15. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za ofiary składane na tacę, przez ofiaromat i przelewane na konto.
 16. Dyrektor Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na piknik rodzinny wszystkich mieszkańców Krosna. W programie gry i zabawy dla dzieci, działania edukacyjne i animacyjne oraz wiele innych atrakcji. Piknik odbędzie się dzisiaj (3 lipca) na dziedzińcu muzeum w godz. od 10.00 do 16.00
 17. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana śp. Władysława Jabłońska z ul. Szpetnara. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu…
 18. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy opieki Matki Bożej Murkowej oraz błogosławionej niedzieli.