Ogłoszenia duszpasterskie

5. Niedziela zwykła – 5 lutego 2023 r.

 1. W tym tygodniu br. Miłosz Mężyk zakończył praktykę duszpasterską w naszej wspólnocie i wrócił do franciszkańskiego seminarium w Krakowie. Dziękujemy Mu za zaangażowanie i piękną posługę w naszej parafii, życzymy wielu łask oraz opieki MB Murkowej na drodze życia franciszkańskiego.
 2. Msza św. w intencji Żywego Różańca dzisiaj o godz. 15.00, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie FZŚ, a po wieczornej Mszy św. spotkanie Grupy Przyjaciół Matki Bożej Murkowej.
 4. We wtorek (7 lutego) o godz. 17.00 Msza św. w intencji Rycerstwa Niepokalanej, następnie nabożeństwo do św. Maksymiliana i spotkanie formacyjne dla rycerzy.
 5. Spotkanie rady duszpasterskiej odbędzie się w środę o godz. 18.00 w kawiarence.
 6. W sobotę (11 lutego) we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Sakrament namaszczenia chorych zostanie udzielony w tym dniu na Mszy św. o godz. 12.00. Ten sakrament przyjmujemy w stanie łaski uświęcającej, dlatego 20 minut przed Mszą św. będzie możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Zwracamy się z prośbą do krewnych i sąsiadów, aby pomogli chorym dotrzeć do kościoła na Mszę św.
 7. Również w sobotę odbędzie się kolejne Nabożeństwo zawierzenia pod Płaszczem NMP z Guadalupe. Zapraszamy rodziny i wszystkich, którzy pragną zawierzyć się Matce Bożej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.00.
 8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy; we wtorek św. Kolety z Corbie, dziewicy; w piątek św. Scholastyki, dziewicy.
 9. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 2-9 października 2023 Koszt pielgrzymki to: 2590 PLN + 530 USD. Więcej informacji na plakatach i stronie parafii. Zapisy przyjmuje o. Gwardian.
 10. Wszystkich, którzy rozliczają się z Urzędem Skarbowym zachęcamy do przekazania 1,5 % (półtora procenta) swego podatku na rzecz Fundacji Brat Słońce, która wspiera prace remontowe w naszym kościele oraz dzieło charytatywne. Nazwa fundacji oraz numer KRS dostępne są na stronie internetowej parafii oraz ulotkach wyłożonych w kościele.
 11. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za składane ofiary na tacę, przez ofiaromat i przelewane na konto.
 12. Do Kaplicy Matki Bożej Różańcowej wykonane zostały pokrycia ławek w formie poduszek. Dziękujemy Pani, która złożyła na ten cel ofiarę.
 13. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona zostanie na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła, domu duszpasterskiego i klasztoru.
 14. 1 marca w Parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. w Krośnie (kapucyni) rozpoczyna się kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Katechezy odbywają się co tydzień w środę wieczorem o godz. 19.15. Zakończenie kursu planowane jest na 3. Maja. Więcej informacji na stronie parafii Braci Kapucynów.
 15. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Murkowej, Obrończyni wiary.