Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28 maja 2023 r.

 1. Dziś w uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocy. Za pobożne i publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Nabożeństwa majowe odprawiane są w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00. W środę nabożeństwo majowe wyjątkowo o godz. 16:30. Nabożeństwa czerwcowe rozpoczynamy w czwartek.
 3. Dzisiaj odbędzie się kolejne Nabożeństwo Zawierzenia pod Płaszczem Maryi. Zapraszamy rodziny i wszystkich, którzy pragną zawierzyć się Matce Bożej. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 17.00.
 4. Odpust ku czci Nawiedzenia NMP będziemy obchodzić w środę (31 maja). Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 12.00 i 17:00. Wieczornej Mszy św. przewodniczył będzie ks. bp Krzysztof Chudzio, który podczas tej liturgii udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek spowiadamy od godz. 7.00 do 8.30, od 11.45 do 12.30 i od 16.00 do 17.30. W sobotę kapłani odwiedzą chorych, po Mszy św. wieczornej kolejne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. Serdecznie zapraszamy do udziału w Jarmarku franciszkańskim, który odbędzie się w przyszłą niedzielę (4 czerwca). Wydarzeniu będą towarzyszyć koncerty, zabawy dla dzieci, pokazy sprzętu policji i straży pożarnej, stoiska gastronomiczne, zjeżdżalnia dla dzieci oraz wystawa ”Samarytanie z Markowej” o rodzinie Ulmów. Dochód z jarmarku zostanie przeznaczony dla rodzin przy klasztorach franciszkańskich w Ukrainie. Szczegóły na plakacie.
 7. Zachęcamy do częstej adoracji Jezusa Eucharystycznego, która odbywa się codziennie od poniedziałku do soboty w Kaplicy Matki Bożej Różańcowej.
 8. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach od 30 września do 7 października 2023 roku. Więcej informacji oraz zapisy przyjmowane są przez formularz na stronie internetowej oraz o. Gwardiana.
 9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę św. Karola Lwangi i Towarzyszy.
 10. Informujemy, że w domu duszpasterskim trwa remont toalet, które będą nieczynne przez najbliższe dni. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia.
 11. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za składane ofiary na tacę, przez ofiaromat i przelewane na konto.
 12. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Murkowej, Obrończyni wiary.