Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu

 21 lutego 2021 r.

  1. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga krzyżowa w piątki dla ogółu wiernych po Mszach św. o godz. 8.00 i 17.00, dla dzieci o godz. 16.30, Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00. Ofiary złożone w czasie Gorzkich żali zostaną przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu i dekorację kościoła.
  2. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania. W naszym kościele spowiadamy codziennie podczas każdej Mszy św. Dodatkowo w czwartki od 15.00 do 17.30, w tym czasie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.
  3. Wielkimi krokami zbliża się uroczystość Triduum Paschalnego. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie oprawy muzycznej tego wydarzenia zapraszamy na próby scholii, które odbywają się w piątki po wieczornej drodze krzyżowej, czyli ok. 18.30 w sali konferencyjnej w domu duszpasterskim.
  4. Wznawiamy spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. W tym tygodniu w środę (24.02) spotkanie dla klas ósmych o godz. 18.00 w domu duszpasterskim, za tydzień we wtorek (02.03) spotkanie dla klas szóstych, a w czwartek (04.03) spotkanie dla klas siódmych.
  5. Bracia z Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań z Krakowa organizują rekolekcje online dla młodych mężczyzn rozeznających swoje powołanie. Rekolekcje odbędą się w dniach 27-28 lutego. Szczegóły na stronie internetowej franciszek.pl
  6. Wszystkich, którzy rozliczają się z Urzędem Skarbowym zachęcamy do przekazania 1 % swego podatku na rzecz Fundacji Brat Słońce, która wspiera prace remontowe w naszym kościele oraz dzieło charytatywne. Numer KRS oraz cel szczegółowy dostępne są na stronie internetowej parafii, na tablicy ogłoszeń, oraz ulotkach wyłożonych na bocznych ołtarzach.
  7. Dziękujemy za składane ofiary na tacę i przelewane na konto.
  8. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana nasza parafianka śp. Michalina Nowak-Ginalska z ul. Szpetnara. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu…
  9. Wszystkim parafianom, sympatykom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli.