# Pilnujcie mi tych szlaków

,,Góry odsłaniają swoje sekrety tylko przed tym, kto ma odwagę rzucić im wyzwanie. Wymagają ofiar i dobrego przygotowania. Każą porzucić bezpieczne  doliny, ale pozwalają temu kto nie lęka się wspinaczki, ujrzeć wspaniałą panoramę szczytów”.

/Jan Paweł II/

Jan Paweł II kochał górskie wędrówki. Swoją przygodę z Bieszczadami i Beskidem Niskim zaczął w 1953 r. Później wielokrotnie przemierzał z pełnym ekwipunkiem krainę Bojków i Łemków, delektując się pięknem krajobrazów i gościnnością ludzi. Jego marzeniem było by wciąż te szlaki odkrywać na nowo.

Z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II studenci krakowskich duszpasterstw akademickich zachęcają wszystkich do aktywnego wypoczynku wśród polskich krajobrazów i publikowania zdjęć z wakacji z hasztagiem „Pilnujcie mi tych szlaków”. W odpowiedzi na to wyzwanie Wataha Świętego Franciszka, działająca przy kościele o. Franciszkanów w Krośnie, zaprasza na fotorelację ze szlaku papieskiego Zagórz – Komańcza:

 https://www.polskieradio.pl/399/7977/Artykul/2516371,Pilnujcie-mi-tych-szlakow-hasztag-promujacy-wakacje-w-Polsce?fbclid=IwAR3SonW8unjdGTDxSzRaIQcmkKZVwLawNKSqA4DbvKHqXRqOY2GNH4oS6_s

Zachęcamy do wędrówki pionierskimi szlakami Ojca Świętego po Beskidzie Niskim, więcej informacji na  https://visitkrosno.pl/pl/miejsca/szlak-papieski.

Odkryj niepowtarzalne atrakcje Krosna Miasta Szkła i odwiedź najciekawsze miejsca na Podkarpaciu – szczegóły na stroniehttps://visitkrosno.pl/