aktualności

Pan mi objawił, byśmy się witali tym pozdrowieniem: Niech Pan obdarzy cię pokojem! -św. Franciszek z Asyżu

ogłoszenia

24.02.2024 2. Niedziela Wielkiego Postu
 1. Drugą niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy jako niedzielę Ad Gentes, dzień modlitwy i materialnego wsparcia polskich misjonarzy. Z tej racji przy wyjściach z kościoła można złożyć ofiarę do puszek na pomoc misjonarzom.
 2. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga krzyżowa w piątki o godz. 11:30, o godz. 16:30 dla dzieci, oraz po Mszy św. o godz. 17:00 (ok. 17:45). Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16:00. Ofiary złożone w czasie Gorzkich żali przeznaczone zostaną na kwiaty do Bożego Grobu oraz świąteczną dekorację kościoła.
 3. W tym tygodniu od poniedziałku do środy w godz. od 20:00 do 22:00 w naszym kościele odbywać się będą Rekolekcje dla Mężczyzn. Poprowadzi je o. Dawid Grześkowiak, dominikanin. W programie adoracja Najświętszego Sakramentu, świadectwa oraz Msza św. z konferencją.
 4. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby włączyć się w przygotowanie oprawy muzycznej podczas tegorocznego Triduum Paschalnego zapraszamy na próby scholi, które będą odbywać się w środy po wieczornej Mszy św., czyli ok. 18:00 w sali św. Franciszka (konferencyjnej) w domu duszpasterskim.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek spowiadamy od godz. 7:00 do 8:30, od 12:00 do 12:30 oraz od 16:00 do 17:30. W sobotę kapłani odwiedzą chorych, po Mszy św. wieczornej kolejne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Grecji - Śladami św. Pawła w terminie od 8 do 15 kwietnia. Więcej informacji na ulotkach wyłożonych z tyłu kościoła, na stronie parafii oraz u o. Gwardiana.
 7. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w dniu 3 marca br. o godz. 12:00 w Bazylice Kolegiackiej „Fara” zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wyklętych.
 8. Zachęcamy do materialnego wsparcia przebudowy prezbiterium wraz z wykonaniem ołtarza. Ofiary na ten cel można wpłacać na konto remontowe oraz u o. Gwardiana.
 9. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, przez ofiaromat i przelewane na konto.
 10. Przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest kosz na dary dla potrzebujących. Bardzo prosimy składać tam trwałą żywność i środki czystości.
 11. W zakrystii są do nabycia świece Caritas – paschaliki wielkanocne.
 12. Zachęcamy do przekazania 1,5% swego podatku na prace remontowe w naszym kościele (Numer KRS to 0000397954, cel szczegółowy: Krosno 11).
 13. Prezydent Miasta Krosna zaprasza mieszkanki Krosna w wieku 65 lat i więcej do wzięcia udziału w bezpłatnym programie wykrywania osteoporozy. Więcej informacji na plakacie.
 14. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana nasza parafianka: śp. Maria Szajna z ul. Szpetnara. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu…
 15. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Murkowej, Obrończyni wiary.
17.02.2024 1. Niedziela Wielkiego Postu
 1. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga krzyżowa w piątki o godz. 11:30, o godz. 16:30 dla dzieci, oraz po Mszy św. o godz. 17:00 (ok. 17:45). Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16:00. Ofiary złożone w czasie Gorzkich żali przeznaczone zostaną na kwiaty do Bożego Grobu oraz świąteczną dekorację kościoła.
 2. Dziękujemy pewnej rodzinie z naszej parafii za ufundowanie pięciu fioletowych ornatów do naszego kościoła. Bóg zapłać za piękny dar ołtarza.
 3. W dniach od 26 do 28 lutego w godz. od 20:00 do 22:00 odbędą się Rekolekcje dla Mężczyzn. Poprowadzi je o. Dawid Grześkowiak, dominikanin. W programie adoracja Najświętszego Sakramentu, świadectwa oraz Msza św. z konferencją.
 4. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby włączyć się w przygotowanie oprawy muzycznej podczas tegorocznego Triduum Paschalnego zapraszamy na próby scholi, które będą odbywać się w środy po wieczornej Mszy św., czyli ok. 18:00 w sali św. Franciszka (konferencyjnej) w domu duszpasterskim.
 5. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Grecji - Śladami św. Pawła w terminie od 8 do 15 kwietnia. Więcej informacji na ulotkach wyłożonych z tyłu kościoła, na stronie parafii oraz u o. Gwardiana.
 6. Okres Wielkiego Postu jest dla nas czasem nawrócenia i odnowy naszej więzi z Bogiem. Pomocny w tym procesie może być udział w Szkole Biblijnej Online, która startuje już 24 lutego. Szkoła Biblijna Online została stworzona dla osób, które chcą lepiej rozumieć Biblię, pogłębić wiarę oraz odkryć Kościół jako swój dom. Szkoła trwa 8 miesięcy. Umożliwia pogłębienie wiedzy biblijno-teologicznej w systematyczny i bardzo przystępny sposób. Forma online sprawia, że ze Szkoły może korzystać każdy, dostosowując ją do swoich obowiązków i trybu życia. Więcej informacji o szkole na stronie: fed.ngo/szkola oraz na plakacie.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na ogrzewanie kościoła, klasztoru i domu duszpasterskiego oraz za ofiary złożone w Środę Popielcową na rzecz ofiar wojny na Ukrainie.  Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za składane ofiary na tacę, przez ofiaromat i przelewane na konto.
 8. Zachęcamy do materialnego wsparcia przebudowy prezbiterium wraz z wykonaniem ołtarza. Ofiary na ten cel można wpłacać na konto remontowe oraz u o. Gwardiana.
 9. Przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest kosz na dary dla potrzebujących. Bardzo prosimy składać tam trwałą żywność i środki czystości.
 10. Zachęcamy do przekazania 1,5% swego podatku na prace remontowe w naszym kościele (Numer KRS to 0000397954, cel szczegółowy: Krosno 11). Dla emerytów, którzy pragną przekazać 1,5% dostępne są w zakrystii odpowiednie druki.
 11. W Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza odbędzie się spektakl pt. „Igraszki z diabłem” w dniu 29 lutego o godz. 18:00. Wstęp-cegiełka na rzecz krośnieńskiego hospicjum w wysokości 10 zł. Więcej informacji na plakacie.
 12. ArtKino zaprasza na film „Matka Teresa i ja” w dniach 23 – 28 lutego. Więcej informacji na plakacie.
 13. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Murkowej, Obrończyni wiary.
10.02.2024 6. Niedziela zwykła
 1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7:00, 8:00, 12:00, 15:00, 17:00 i 19:00. Podczas każdej Mszy św. posypanie głów popiołem. W tym dniu wszystkich wierzących od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 2. Przez cały Wielki Post zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga krzyżowa w piątki o godz. 11:30, 16:30 dla dzieci, oraz po zakończeniu Mszy św. o godz. 17:00 (ok. 17:45). Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16:00. Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił o. Zygmunt Mikołajczyk. Ofiary złożone w czasie Gorzkich żali przeznaczone zostaną na kwiaty do Bożego Grobu oraz świąteczną dekorację kościoła.
 3. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 10 do 13 marca. Wygłosi je o. Tomasz Czajka, franciszkanin z Kalwarii Pacławskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i sympatyków naszej franciszkańskiej świątyni do udziału w rekolekcjach. Szczegółowe informacje zostaną umieszczone na plakatach i stronie internetowej.
 4. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Grecji - Śladami św. Pawła w terminie od 8 do 15 kwietnia. Więcej informacji na ulotkach wyłożonych z tyłu kościoła, na stronie parafii oraz u o. Gwardiana.
 5. Zachęcamy do materialnego wsparcia przebudowy prezbiterium wraz z wykonaniem ołtarza. Ofiary na ten cel można wpłacać na konto remontowe z dopiskiem „na ołtarz” oraz u o. Gwardiana.
 6. Dzisiejsza taca przeznaczona zostanie na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła, domu duszpasterskiego i klasztoru.
 7. Zachęcamy do przekazania 1,5% swego podatku na prace remontowe w naszym kościele oraz dzieło charytatywne (Numer KRS to 0000397954, cel szczegółowy: Krosno 11). Dla emerytów, którzy pragną przekazać 1,5% dostępne są w zakrystii odpowiednie druki.
 8. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana nasza parafianka: śp. Aleksandra Gonet z ul. Franciszkańskiej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu…
 9. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Murkowej, Obrończyni Wiary.
03.02.2024 5. Niedziela zwykła
 1. W poniedziałek po każdej Mszy św. poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty.
 2. We wtorek (6 lutego) o godz. 17:00 Msza św. w intencji Rycerstwa Niepokalanej, po niej nabożeństwo do św. Maksymiliana, a następnie spotkanie formacyjne dla rycerzy Niepokalanej.
 3. Msza św. za mężczyzn odbędzie się w środę (7 lutego) o godz. 19:30.
 4. Zapraszamy na uwielbienie Jezusa Eucharystycznego, które odbędzie się w czwartek o godz. 18:15 w naszym kościele. Modlitwę poprowadzi Młodzież Franciszkańska działająca przy naszym kościele.
 5. Z okazji Światowego Dnia Chorego wszystkich chorych zachęcamy do udziału we Mszy św. z sakramentem namaszczenia chorych w najbliższą sobotę o godz. 12:00. Ten sakrament przyjmujemy w stanie łaski uświęcającej, dlatego przed Mszą św. będzie możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Zwracamy się z prośbą do krewnych i sąsiadów, aby pomogli chorym dotrzeć do kościoła na Mszę św.
 6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Agaty; we wtorek św. męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy; w środę św. Kolety z Corbie; w sobotę św. Scholastyki.
 7. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Grecji - Śladami św. Pawła w terminie od 8 do 15 kwietnia. Więcej informacji na ulotkach wyłożonych z tyłu kościoła, na stronie parafii oraz u o. Gwardiana.
 8. ArtKino zaprasza na film The Chosen w dniach od 9 do 13 lutego. Więcej szczegółów na plakacie.
 9. Zachęcamy do materialnego wsparcia przebudowy prezbiterium wraz z wykonaniem ołtarza i ambony. Ofiary na ten cel można wpłacać na konto remontowe z dopiskiem „na ołtarz” oraz u o. Gwardiana.
 10. Zachęcamy do przekazania 1,5% swego podatku na prace remontowe w naszym kościele (Numer KRS to 0000397954, cel szczegółowy: Krosno 11). Dla emerytów, którzy pragną przekazać 1,5% dostępne są w zakrystii odpowiednie druki.
 11. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona zostanie na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła, domu duszpasterskiego i klasztoru. Jesteśmy wdzięczni Parafianom, Sympatykom i Gościom, którzy mają poczucie odpowiedzialności za utrzymanie kościoła, domu duszpasterskiego i klasztoru.
 12. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Murkowej, Obrończyni Wiary.