aktualności

Miłość jest duszą wiary, czyni ją żywą; bez miłości wiara umiera. -św. Antoni z Padwy

ogłoszenia

06.07.2024 14. Niedziela zwykła
  1. W okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie są sprawowane o godz. 7:00, 12:00 i 17:00. Msza św. o godz. 8:00 jest odprawiana tylko we wtorki, kiedy modlimy się przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy. Wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się po Mszy św. o godz. 7:00.
  2. Informujemy, że decyzją Ojca Prowincjała do naszej wspólnoty klasztornej dołączyli bracia: o. Wojciech Kiełtyka, który przez ostatnie lata pracował w Przemyślu oraz br. Rafał Szymański, który wcześniej pracował w Kalwarii Pacławskiej. Witamy serdecznie nowych Braci i życzymy im Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Murkowej w nowym miejscu franciszkańskiej posługi.
  3. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu czynna we wtorki, środy i czwartki po Mszy św. wieczornej.
  4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Jana z Dukli; we wtorek św. męczenników Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy; w czwartek Święto św. Benedykta, patrona Europy; w piątek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu; w sobotę św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
  5. Z naszej parafii organizujemy dla młodzieży wyjazd na Franciszkańskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w dniach 21-27 lipca w Kalwarii Pacławskiej. Zgłoszenia w zakrystii.
  6. Od 9 do 12 sierpnia planowana jest XXII Piesza Pielgrzymka z Krosna do Kalwarii Pacławskiej. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się 30 lipca (wtorek) o godz. 18:00. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie parafii oraz na plakacie przy wyjściu z kościoła.
  7. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Libanu z udziałem w procesji św. Szarbela, która odbędzie się w dniach 16-23 października 2024 roku. Szczegółowe informacje dostępne są na ulotkach wyłożonych na stoliku z prasą, w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.
  8. W przyszłą niedzielę taca remontowa zostanie przeznaczona na wymianę posadzki w prezbiterium wraz z wykonaniem ołtarza. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, przez ofiaromat i przelewane na konto.
  9. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Murkowej, Obrończyni wiary.